Udostępnij
Tweetnij

Facebook Stories z nową, testową opcją

Facebook Stories otrzymało nową opcję. Jest nią opcja publikowania naszych nadchodzących wydarzeń z pomocą opcji Stories. Można tam dodawać kolejne nasze wydarzenia, a inni użytkownicy mogą dołączyć do nich właśnie z poziomu tej funkcji. Mogą również dołączyć w ten sposób do czatu związanego z tym wydarzeniem.

Facebook Stories dostanie najprawdopodobniej nową, świeżą funkcję. Firma Zuckerberga zaczęła testować nową opcję publikowania nadchodzących wydarzeń w Stories. Pojawia się też funkcja tworzenia czatu grupowego z przyjaciółmi, którzy są zainteresowani uczestnictwem w różnych wydarzeniach. Opcja ma jednak ograniczenia co do tego, gdzie się aktualnie pojawia. Nie wiadomo, czy zostanie rozszerzona również o inne państwa.

Dzięki tej nowej możliwości możesz włączyć opcję udostępniania swojej historii. Pojawi się ona na stronie Facebooka w sekcji wydarzeń po skorzystaniu z przycisku Udostępnij. Znajdziecie go na dole obok informacji o dacie i godzinie. Szczegóły odnośnie danego wydarzenia będą widoczne dla znajomych po dotknięciu naklejki w udostępnionym Story.

Facebook Stories z nową opcją tylko dla wybranych krajów

Funkcja jest nadal w fazie testów. W Polsce nie jest jeszcze dostępna, więc nie szukajcie jej na stronie. Obecnie jest testowana w kilku krajach, w tym w USA, Brazylii i Meksyku. Nie ma jeszcze słowa na temat jego szerszego rozpowszechnienia wspomnianej nowości.

Po oficjalnym uruchomieniu nowa funkcja będzie najnowszym dodatkiem do Facebook Stories. Nowa opcja wyprzedziła już nawet Snapchata w liczbie aktywnych użytkowników i ma już ich łącznie 300 milionów. Mówi się, że nowa opcja zwiększy dodatkowo liczbę użytkowników korzystających ze Stories. Jak będzie naprawdę, zobaczymy w przyszłości. Zapewne zależy to od tego, jak poradzi sobie we wspomnianych krajach.

Przeczytaj także: Facebook i Messenger – triki i sztuczki, które warto znać

Źródło: TechCrunch

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij