Udostępnij
Tweetnij

Instagram z aktualizacją dla smartfonów iPhone Xs Max, Xr i wsparciem dla iPada Pro

Instagram w wersji na iOS doczekał się kolejnej aktualizacji, w ramach której zmienił się układ aplikacji w wersji przeznaczonej na smartfony iPhone Xs Max czy Xr. Nie działała ona jednak do końca poprawnie. Instagram postanowił więc wprowadzić kolejną łatkę naprawiającą błędy. Wprowadził także wsparcie dla najnowszego tabletu iPad Pro.

Instagram dostał jakiś czas temu kolejną aktualizację. Była ona przeznaczona w zasadzie jedynie dla posiadaczy najnowszych modeli smartfonów Apple. Dostosowuje ona interfejs użytkownika i wygląd aplikacji do nowych ekranów. Tyczyło się to modeli iPhone Xs Max i iPhone Xr. Teraz pojawiła się jednak całkowicie nowa, zaktualizowana, lepiej dostosowana wersja. Pojawiło się również wsparcie dla tabletu iPad Pro.

Instagram dla systemu iOS został zaktualizowany, aby obsługiwać nowe rozdzielczości ekranu w telefonach Xs Max i Xr w październiku. Wersja 65 była zoptymalizowana pod kątem większego wyświetlacza i nowej rozdzielczości, dzięki czemu można wyświetlić nieco więcej treści na większym ekranie. Pojawił się jednak spory problem. Okazało się, że dla niektórych urządzeń nowa aktualizacja nie działa tak jak powinna. Nic nie nie wyświetlało się odpowiednio. Działo się to jednak w określonych przypadkach – jedynie w wersjach z iOS 9. Najnowsza aktualizacja naprawia ten problem, ale nie dla wszystkich. Jeśli masz  urządzenie z zainstalowanym na nim system iOS 9, musisz przynajmniej przejść na iOS 10.

Zaktualizowany Instagram na iPhone Xs Max i Xr bez nowych funkcji

Teraz zmiany pojawiły się również dla tabletu iPad Pro, który również otrzymał pełne wsparcie. Jak się okazało, dolny pasek narzędzi jest jednak częściowo przysłonięty. Bardzo możliwe, że Facebook wkrótce zdecyduje się na dodanie kolejnej, świeżej aktualizacji poprawiającej ten błąd. Aplikacja nie doczekała się żadnych innych, ciekawych funkcji w związku ze wspomnianymi zmianami. Wiadomo jedynie, że zmienił się układ prezentowanej strony. Poprzednio nie było takich problemów, jednak są one widoczne na większych ekranach.

Przeczytaj także: AirPods – triki i sztuczki, które warto znać

Źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij