Udostępnij
Tweetnij

Wiadomości zostaną przeniesione z witryny Android.com na Google.com

Wiadomości w wersji desktopowej wkrótce doczekają się sporej zmiany związanej z wersją internetową. Teraz można je znaleźć pod witryną Android.com. Wkrótce jednak zostaną przeniesione na stronie Google.com. Ma to nastąpić przy kolejnych zmianach systemu Chrome OS dla Chromebooków, czyli już wkrótce.

Google wkrótce planuje przenieść swoją aplikację internetową Wiadomości. Ze strony Android.com na Google.com, zgodnie z nadchodzącą zmianą w systemie operacyjnym Chrome OS. Kiedy to nastąpi?

Aplikacja internetowa Wiadomości, która pozwala zarządzać wiadomościami SMS oraz MMS w telefonie z innego urządzenia. Od dawna jest hostowana pod prostym adresem messages.android.com. Stephen Hall zauważył jednak bardzo interesującą rzecz. Google coraz częściej unika słowa Android.

Dzięki nowej zmianie kodu odkrytej w kodzie źródłowym Chromium wiemy już, że Google planuje całkowicie przenieść usługę do messages.google.com. Ma to się odbyć w najbliższym czasie, ale nie wiadomo kiedy dokładnie. Zmiana kodu sama w sobie jest po prostu mechanizmem umożliwiającym Google zdalne informowanie użytkowników Chromebooka na całym świecie o zaprzestaniu używania adresu witryny android.com.

Wiadomości na Google.com zamiast Android.com wraz z Chrome OS 72 lub 73

Wspomniane zmiany mają w teorii nadejść w najbliższym czasie. Aktualnie jednak messages.google.com jeszcze nie działa. Wkrótce może się to jednak zmienić. Nie stanie się to jednak od razu. Zmiany powinny pojawić się w następnej lub kolejnej aktualizacji systemu Chrome OS dla Chromebooków. Bardzo możliwe, że Google skusi się na utrzymywanie dwóch adresów w trakcie transferowania użytkowników z jednej witryny na drugą, by nie mylić swoich klientów i nie wprowadzać chaosu.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry na Androida z listopada

Źródło

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij