Udostępnij
Tweetnij

Samsung Galaxy S9 i S9+ z Android Pie bez opcji Adoptable Storage

Samsung Galaxy S9 oraz S9+ to smartfony, które dostają już uaktualnienie do systemu Android Pie. Koreańska firma postanowiła, jak się okazuje, uszczuplić liczbę dostępnych opcji dla ostatecznej wersji systemu. Nie będzie w niej opcji Adoptable Storage. Jest to funkcja pozwalająca na formatowanie kart microSD i korzystanie z nich jako z pamięci wewnętrznej.

Samsung Galaxy S9 i Galaxy S9+ otrzymują już system Android Pie z One UI, ale ostateczna wersja tego systemu nie ma wsparcia dla Adoptable Storage. Funkcja została znaleziona w oprogramowaniu systemu dla smartfonów Galaxy S9 z chipem Snapdragon w USA. Sugeruje to, że koreańska firma może w końcu usunąć go ze wspomnianych smartfonów.

Adoptable Storage zostało wprowadzone do systemu Android wraz Marshmallowem. Umożliwia użytkownikom formatowanie karty microSD i wykorzystanie jej jako rozszerzonej pamięci. Samsung zdecydował się wykluczyć to w swoich telefonach, powołując się na to, że funkcja ta jest przydatna głównie w przypadku urządzeń z niższej półki. Firma stara się jednak rozszerzać pamięć wewnętrzną telefonów nawet z niskich półek. Sugeruje, że taka opcja nie będzie w przyszłości potrzebna dla najnowszej wersji Androida.

Samsung Galaxy S9 oraz S9+ z systemem Android Pie bez Adoptable Storage nie bez przyczyny

Adoptable Storage formatuje kartę microSD, aby działała jak pamięć wewnętrzna, a używanie tej karty jako standardowej karty microSD z innymi urządzeniami również wymaga formatowania. Oczywiście można mniemać, że taka przydatna funkcja powinna być oferowana przez firmę Samsung, nawet jeśli nie jest to świetna alternatywa dla wysokiej pamięci wewnętrznej. Raczej niewiele smartfonów z niżej półki na początku będzie miało zainstalowane Android Pie.

Możliwe, że w przyszłości takie smartfony się jednak pojawią. Być może w ich przypadku będzie to opcja, która nie zostanie usunięta. Wszystko zależy jednak od decyzji Samsunga. W obecnej wersji Android Pie dla Galaxy S9 nie ma opcji Adoptable Storage. Raczej nie wygląda na to, by plany Samsunga w tym temacie miały się zmienić.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne z listopada

Źródło: Sammobile

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij