Udostępnij
Tweetnij

Fluent Design z Windows 10 trafi do OneDrive

Microsoft od miesięcy pracuje nad różnymi aplikacjami i systemem, wprowadzając do nich Fluent Design z Windows 10. Najnowszy widok jest już widoczny w wielu miejscach, jednak dopiero teraz trafi do OneDrive. W ramach uaktualnienia dane nam będzie zaobserwować zmiany w wyglądzie, ale również funkcjach. Pojawi się kilka nowych opcji.

Microsoft stopniowo wprowadza Fluent Design z Windows 10 w swoich aplikacjach i usługach w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Aktualnie dodaje je również do OneDrive. W poście na blogu firma wyszczególniła nowy wygląd, który wprowadza wiele aktualizacji. Dodaje także do usługi w chmurze kilka nowych funkcji.

Cały pakiet Office 365 przechodzi przemianę, a OneDrive jest tego najlepszym przykładem. Pojawił się przede wszystkim wspólny nagłówek w różnych produktach. Teraz możemy tam zaobserwować niebieski baner i lekkie zmiany w kolorystyce. Poza tym pojawiły się także nowe funkcje. Jedną z najciekawszych są zalecane pliki, które mają na celu przywrócenie do pracy szybciej, przedstawiając listę plików. Podstawą do takiej listy jest to, jak pracujesz i jak współpracujesz z innymi.

Microsoft OneDrive Fluent Design Windows 10

Microsoft wprowadzi aktualizację z Fluent Design do OneDrive w ciągu kilku najbliższych tygodni

Nowa karta w OneDrive i Sharepoint pozwoli również szybko rzucić okiem na informacje o pliku. Na liście znajdziemy takie informacje jak to, czy ostatnio był oglądany oraz jaki jest przeciętny czas na jego odczytanie. Jest to dodatek do ostatniego widoku, który pozwala wrócić do ostatnio używanych plików. Różne filtry sortowania umożliwiają porządkowanie plików w oparciu o udostępnianie, aktywność i czas ostatniej modyfikacji każdego pliku.

Pojawiają się również nowe ikony w każdym pliku. Pokażą nam, co dokładnie zmieniło się od ostatniej sesji. Aktualizacja wprowadzi również funkcję wyświetlania biblioteki w OneDrive w Internecie. Według Microsoftu wszystkie te zmiany zostaną wprowadzone w ciągu najbliższych tygodni.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z listopada

Źródło

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij