Udostępnij
Tweetnij

Facebook Messenger z opcją sprawdzania bezpieczeństwa linków

Facebook Messenger wciąż się zmienia i udoskonala. Do tej pory jednak nie miał jednej ważnej funkcji, która pojawiała się wyłącznie na wallu. Była nią możliwość sprawdzania linka do strony przed skorzystaniem z niego. Pojawia się wtedy specjalna, drobna ikona z literą „i”, którą możemy wcisnąć, by dowiedzieć się więcej o danej stronie, do której prowadzi link.

Facebook to bardzo obszerny serwis. Znajdziemy w nim wiele ciekawych treści, ale i wiele treści niebezpiecznych. Od dawna jest tam zawarta bardzo ciekawa możliwość sprawdzania, co dokładnie znajduje się w linku zanim z niego skorzystamy i przejdziemy do tej strony. Do tej pory Messenger nie miał takiej możliwości. Teraz jednak może się to zmienić.

Facebook Messenger może wkrótce na stałe otrzymać możliwość podglądania, czy w danym linku nie znajduje się niebezpieczna treść. Teraz taka możliwość jest aktualnie pokazywana jedynie w wersji aplikacji pokazującej nam walla. Można zobaczyć przy linku obrazek, a na nim niewielką ikonę z literą „i”. po jej wciśnięciu można zobaczyć, co to dokładnie za strona, czy jest sprawdzona i czy nie zawiera szkodliwych treści.

facebook messenger

Facebook Messenger z nowością tylko w USA

Taka opcja może być jednak wkrótce wdrożona do aplikacji Messenger. Jak donoszą liczni użytkownicy, zaczynają oni widzieć wspomnianą ikonę również u siebie. Mogą ją dotknąć i dowiedzieć się czegoś więcej na temat strony, do której prowadzi dany link. Pozwoli to na sprawdzanie, czy dany link nie zaprowadzi nas do strony ze szkodliwą zawartością.

Facebook Messenger aktualnie nie wprowadza tej zmiany na stałe. Teraz nowa wersja jest jedynie w trakcie testów. Mogą z niej korzystać jedynie użytkownicy w Stanach Zjednoczonych. Nie wiadomo, kiedy dokładnie funkcja trafi również do innych użytkowników.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida

Źródło: Twitter

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij