Udostępnij
Tweetnij

Spotify promuje nowo wydane albumy muzyczne

Spotify wciąż się ostatnio zmienia. Teraz twórcy aplikacji testują nową funkcję, w ramach której pokazuje nam ona nową, losową muzykę artystów, których słuchasz. Jest ona podobna do istniejących opcji. Tym razem jednak nowa muzyka prezentowana jest w kanale informacyjnym. Pojawia się tam informacja o tym, kiedy dane utwory zostały opublikowane.

Spotify testuje nową funkcję o nazwie What’s New. Wyróżnia ona nowo wydaną muzykę artystów, których regularnie słuchasz. Kilku użytkowników aplikacji zgłosiło pojawienie się nowej sekcji w ciągu ostatnich kilku tygodni. Jej twórcy przyznali, że przeprowadzają testy, w ramach których szukają opcji dostarczania użytkownikom nowych funkcji.

Spotify ma już opcję spersonalizowanej playlisty zawierającej nową muzykę od artystów, których słuchasz. Najnowsza opcja jednako wydaje się oferować nowe utwory w inny sposób. Ze zrzutów ekranu opublikowanych przez użytkowników z dostępem do funkcji wygląda na to, że nowa muzyka jest prezentowana w kanale informacyjnym. Pokazuje on, co zostało ostatnio wydane – czy to jest nowy singiel czy album – a także jak dawno temu był opublikowany.

spotify

Spotify z nowymi funkcjami, ale nie u wszystkich

Nie wiadomo jednak, czy wspomniana funkcja trafi do stałej wersji aplikacji. Jest to aktualnie test. Istnieje zatem prawdopodobieństwo, że nie zobaczymy jej w wersji stałej. Spotify dodało ostatnio kilka nowych funkcji, w tym spersonalizowane wyszukiwanie. Pojawiły się również zwiększone limity pobierania offline.

Spotify Premium doczeka się między innymi funkcji o nazwie Artist Radio. Jest to opcja pozwalająca na swobodny streaming piosenek, które dobierają się automatycznie do naszych preferencji. Usługa bada to, czego słuchamy, a następnie dobiera nam wszelkiego rodzaju utwory, które pasują do algorytmu. Firma obiecuje, że cała biblioteka będzie aktualizowana na bieżąco. Taka lista będzie również dostępna w trybie offline. Będziemy mogli zatem ją pobrać i odsłuchać innym razem.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z września

Źródło: TheVerge

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij