Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome z funkcją samodzielnego udostępniania historii na innych urządzeniach

Google Chrome otrzymało już opcję udostępniania historii naszego przeglądania stron już dawno temu, jednak ta opcja wciąż nie jest doskonała. Stąd pomysły na ulepszanie tego elementu. Jak podają nowe źródła, zespół Google’a już pracuje nad tą funkcją. Pojawią się również zmiany w powiadomieniach z kart incognito.

Google Chrome otrzymało opcję dzielenia się historią już dawno temu. Pozwala ona łatwo udostępniać witryny na różnych urządzeniach. Mimo to nie jest to system bardzo dokładny i wygodny. Według Chrome Story funkcja samodzielnego udostępniania, która zapewnia bardziej oczywisty przepływ pracy, może pojawić się w przeglądarce już wkrótce. XDA Developers również zauważyło kolejną nadchodzącą zmianę, która cenzuruje zawartość w powiadomieniach na temat multimediów na Androidzie w trybie incognito.

Opcja samodzielnego udostępniania w żaden sposób nie jest jeszcze testowana, więc ciężko stwierdzić, jak będzie wyglądała. Funkcjonalność została jednak opisana w nieformalnej wiadomości między programistami. Jak można tam przeczytać, że prace nad taką opcją już trwają. Chrome Story znalazło opis tej funkcji w innym miejscu. Pozwala ona podobno użytkownikom publikować zakładki z urządzeń z systemem Android, aby umożliwić innym zsynchronizowanym komputerom ich ponowne otwarcie. Nie wiadomo też, jak ta funkcja będzie działała z opcjami czytania dalej na innych urządzeniach.

google chrome

Google Chrome zmieni informacje w powiadomieniach

Jak wspominaliśmy, pojawiły się również zmiany w powiadomieniach o multimediach wykryte przez forum XDA. W obecnej formie powiadomienia o multimediach dotyczące odtwarzania treści pochodzące z karty Incognito wyświetlają cały szereg informacji, takich jak tytuł, adres, wykonawca czy kanał. Z nową zmianą, powiadomienia o odtwarzaniu multimediów pochodzące z karty incognito zostaną pozbawione wszystkich tych informacji, co widać na wyżej umieszczonym zrzucie ekranowym (po prawe stronie). Pojawi się jedynie informacja o odtwarzaniu multimediów.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij