Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google na iOS z udostępnianiem postępu podróży

Mapy Google w końcu doczekały się nowości na iOS, która od dawna dostępna jest na smartfonach i tabletach z systemem Android. Od dziś użytkownicy wersji przeznaczonej na smartfony i tablety z systemem Apple’a mogą dzielić się postępem podróży ze swoimi znajomymi lub rodziną. Użycie opcji w zaktualizowanej wersji aplikacji jest niezwykle proste.

Mapy Google na iOS otrzymały nową funkcję. Pozwala ona na dzielenie się postępem podróży z innymi użytkownikami. Opcja była ona dostępna jedynie dla użytkowników urządzeń z Androidem. Teraz natomiast mogą z niej korzystać już wszyscy użytkownicy zarówno na Androidzie, jak i iOS.

Jak skorzystać z tej opcji? Wystarczy wejść w aplikację, następnie wybrać lokalizację, do której chcemy przejść czy przejechać. Kiedy wciśniemy już przycisk nawigowania, pod spodem znajdziemy wysuwany pasek pod liczbą minut, jakie zostały nam do końca trasy. Na liście opcji znajdziecie Udostępniaj postępy w podróży. Kiedy wybierzemy tę opcję pojawi się lista znajomych, którzy korzystają z Map. Musimy wybrać użytkownika, z którym chcemy się podzielić informacją. Jeśli nie macie włączonego wykrywania lokalizacji, będziecie musieli zmienić to w ustawieniach telefonu.

Mapy Google iOS udostępnianie lokalizacji

Mapy Google z opcją udostępniania postępu podróży w innych aplikacjach

Aktualizacja pozwala również na udostępnianie swojego położenia w aplikacjach innych firm. Na liście jest chociażby Facebook Messenger, Line i WhatsApp. Funkcja dostępna jest teraz również w systemie Android. Możesz uzyskać do niej dostęp, przechodząc do przycisku związanego z udostępnianiem postępu podróży. Dzielenie się podróżą jest dostępne podczas nawigacji po drodze, pieszo i na rowerze, a kończy się automatycznie po dotarciu do miejsca docelowego. Można również ręcznie ustawić, w jakim czasie ma się pojawiać udostępnianie lokalizacji.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z września

Źródło

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij