Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google na Android Auto z nowym interfejsem użytkownika

Mapy Google na Android Auto otrzymały kolejna aktualizację. Tym razem Google postanowiło całkowicie przemodelować interfejs użytkownika. Zmienia się między innymi pasek nawigacji i rozwijane menu hamburgerowe. Pojawia się nowe, świeże ustawienie ikon. Wszystko bazuje na bardzo dobrze znanym użytkownikom smartfonów z Androidem Material Theme.

Mapy Google na Android Auto bardzo zmieniły się po nowej aktualizacji. Google postanowiło całkowicie zmienić interfejs aplikacji. Możecie się zatem bardzo zdziwić przy kolejnym wsiadaniu do samochodu. Zmiany bazują przede wszystkim na Meterial Theme.

Android Auto nowe Mapy Google nowy interfejs

Na pierwszy rzut oka widoczny jest nowy pasek wyszukiwania. Zmienił on strony i teraz pojawia się po lewej, a wszystkie ikony statusu przesunięto w prawo. Warto zauważyć, że pojawia się ikona mikrofonu w prawym górnym rogu paska wyszukiwania. Ikona menu zniknęła, a teraz w lewym dolnym rogu ekranu znajduje się przycisk ustawień.

Wciśnięcie przycisku Ustawienia nie uruchomi starego menu nawigacyjnego. Teraz pojawią się tam opcje pokazywania widoków ruchu i satelitów, które wcześniej pojawiały się w menu. Widoczna jest również opcja wyciszania.

Android Auto nowe Mapy Google nowy interfejs

Mapy Google na Android Auto otrzymały również nowy pasek wyszukiwania. Po jego wciśnięciu pojawiają się trzy zakładki po lewej: Ostatnio wybierane, Kategorie i Osobiste. W pierwszym wypadku sprawa jest oczywista. Kategorie obejmują standardowy zestaw popularnych celów podróży, których możesz potrzebować podczas jazdy, takich jak stacje benzynowe i restauracje. Karta Osobiste zawiera wszystkie typy list, które możesz utworzyć w aplikacji Mapy. Niektóre z tych list nie były dostępne w starym interfejsie.

Mapy Google na Android Auto z nowościami już teraz

Listy mogą teraz zajmować całą szerokość ekranu, dzięki czemu masz większą szansę na zobaczenie pełnego adresu lub nazwiska. W górnej części ekranu znajduje się również przycisk otwierający klawiaturę do wyszukiwania według litery.

Android Auto nowe Mapy Google nowy interfejs

Mapy Google na Android Auto ze wspomnianymi zmianami są już dostępne, ale wyłącznie dla wybranych modeli. Może minąć zatem sporo czasu zanim zobaczycie te modyfikacje u siebie. Jeśli nie widzicie zmian, wystarczy uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Z pewnością niedługo się pojawią.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z września

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij