Udostępnij
Tweetnij

Wyszukiwarka Google z nowym interfejsem użytkownika opartym na Material Theme

Google wciąż wprowadza kolejne modyfikacje do swoich aplikacji i przeglądarki. Teraz wyszukiwarka firmy z Mountain View doczeka się nowego, świeżego interfejsu. Wprowadzone zostały już pierwsze zmiany, które biorą za podstawę Material Theme. Pojawiają się zatem mocno zaokrąglone kształty i białe kolory.

Google wprowadziło zaktualizowany wygląd do wielu swoich produktów. Najnowsze przykłady to Wiadomości na Androida, a nawet przeglądarka Chrome. Teraz, gdy korzystasz z wyszukiwarki, wygląd strony będzie lepiej pasował do samej przeglądarki. Pojawiają się przy tym nowości, które z pewnością przypomną wam o najnowszych modyfikacjach opartych właśnie na odświeżonym Material Theme.

Google zaktualizowało UI w najnowszej wersji. Pole wyszukiwania jest całkowicie zaokrąglone na obu końcach, a tło tej górnej sekcji zmieniło się z jasnoszarego na biały. Wygląda na to, że logo firmy jest również nieco mniejsze. Zmiany nie różnią się od tych, które widzieliśmy na mobilnej stronie wyszukiwarki Google i ogólnie wskazują na bielszy, bardziej zaokrąglony styl Material Theme, w jakim zmierza firma z Mountain View.

wyszukiwarka google material design

Wyszukiwarka Google oparta na Material Tehem głównie w pojedynczej zakładce, ale wkrótce może się to zmienić

Jak donoszą liczni użytkownicy, takie zmiany są widoczne w zakładce Wszystko. Jedynym wyjątkiem jest to, że w Obrazach wyniki mają teraz nazwę strony. Wcześniej ta informacja była wyświetlana tylko po najechaniu kursorem na obraz. Różne powyższe filtry pojawiają się teraz również w zaokrąglonych bąbelkach. Aktualnie w moim przypadku nie widać takich modyfikacji. Zapewne wkrótce się one pojawią.

Zobacz także: Snapchat – triki i sztuczki, które warto znać

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij