Udostępnij
Tweetnij

Wiadomości na Androida na desktopy. SMS wyślesz z przeglądarki

Wiadomości na Androida w końcu doczekały się długo wyczekiwanej funkcji. Jest nią opcja wysłania SMS z przeglądarki. Teraz można bez konieczności sięgania po smartfona wysłać wiadomość tekstową do przyjaciela. Taka funkcja jest dostępna w przypadku sprzętów Apple’a już od dawna, ale Google dodało ją dopiero teraz.

Wiadomości na Androida doczekają się niedługo bardzo przydatnej, nowej funkcji. Będzie ona niezwykle przydatna dla tych, którzy częściej siedzą przed komputerem niż korzystają ze smartfonów. Pozwoli na wysyłanie wiadomości SMS z przeglądarki.

Zastanówcie się, jak często macie taką sytuację, kiedy wasz telefon leży gdzieś pod milionem papierów i nie możecie go zlokalizować. Tak się składa, że takie sytuacje trafiają się zawsze, kiedy próbujemy pilnie wysłać wiadomość tekstową do znajomego o tym, że spóźnimy się na umówione spotkanie. Nowa wersja Wiadomości Google pozwala na wysyłanie SMS z przeglądarki. Oznacza to, że najzwyczajniej w świecie nie będziemy musieli wstawać od komputera, by dać znać Frankowi, iż będziemy w kinie 20 minut później. Co więcej, możemy tak również otrzymywać SMS z przeglądarki.

wiadomości na androida sms z przeglądarki

Wiadomości na Androida z opcją wysłania SMS z przeglądarki z plikiem GIF

Aby uruchomić taką opcję należy wejść pod odpowiedni adres, a następnie otworzyć w telefonie Wiadomości, wybrać menu i Więcej opcji, a następnie Wiadomości przez internet. Zeskanuj kod za pomocą telefonu i voila! Możesz korzystać ze wspomnianej opcji. Aktualizacja jest już wdrażana, więc powinniście ją widzieć na swoich urządzeniach.

Aplikacja jest wpierana przez różne przeglądarki, więc bez znaczenia będzie, na której ją uruchomimy. Będzie miała możliwość wysyłania plików GIF, a także będzie wspierała opcję inteligentnych odpowiedzi. Warto wspomnieć, że taka opcja w przypadku chociażby iMessage istnieje od lat.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – maj 2018

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij