Udostępnij
Tweetnij

Siri z iOS 12 nie tylko dla Apple Music. Muzykę uruchomisz też w Spotify i Tidal

Siri ma otrzymać funkcję Play Media. Ma ona zostać wprowadzona do iOS 12. Aktualnie asystent może odtwarzać muzykę z Apple Music. Jednak z nową opcją być może dostępna będzie również możliwość odtwarzania także z takich aplikacji, jak Tidal czy Spotify. Nie wiadomo, jak będzie to działało chociażby z głośnikiem HomePod.

Siri, jak donosi serwis TechCrunch, ma otrzymać funkcję Play Media w iOS 12, która pozwala kontrolować odtwarzanie multimediów w aplikacjach firm zewnętrznych. Obecnie asystent może otwierać aplikacje do strumieniowania muzyki, ale nie może odtwarzać utworów z innych źródeł, takich jak Spotify czy Tidal. Oznacza to, że aktualnie posiadacze urządzeń z iOS mogą uruchamiać muzykę z pomocą Siri, ale poprzez Apple Music.

Część funkcji skrótu Siri w systemie iOS 12 umożliwia programistom zintegrowanie funkcji „Odtwarzaj multimedia”. Celem ma być zapewnienie użytkownikom asystentów głosowych odtwarzania plików audio i wideo z aplikacji innych niż te od Apple. Nie wiadomo, czy pozwoli to na głębszą funkcjonalność. Przykład może być tu bezpośrednie wskazanie konkretnego utworu lub listy odtwarzania. Nie wiadomo również, w jaki sposób funkcja będzie działała na głośniku HomePod. To w końcu urządzenie, które ogranicza odtwarzanie natywnego dźwięku do Apple Music i podcastów.

Apple HomePod bez AirPlay 2 i multi-room Siri iOS 12 beta

Muzyka z Tidal i Spotify dzięki Siri Shortcuts w iOS 12

Odtwarzanie multimediów zostało pokazane podczas WWDC 2018 w poniedziałek. Na integrację będzie pozwalała nowa funkcja – Shortcuts. To ona umożliwi załączenie aplikacji zewnętrznych firm. Samo Shortcuts to po prostu skróty, które składają się na szybkie akcje, takie jak chociażby reakcja Siri na komendę „Zgubiłem klucze”. Oczywistym jest, że takie skróty nie będą działały podobnie jak integracja asystenta z Apple Music. W teorii jednak będzie istniała możliwość zmiany ustawień tak, by umożliwiała ona obsługę takich aplikacji jak Spotify czy Tidal. Taka funkcja zostanie wprowadzona dopiero w iOS 12, tak więc nie próbujcie jeszcze męczyć o nią Siri, jeśli nie macie uruchomionej bety nowej wersji systemu. I w tym przypadku może ona działać różnie – w końcu jest to dopiero wersja testowa.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Źródło: TechCrunch

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij