Udostępnij
Tweetnij

Propozycje dla Emoji 12.0 zaprezentowane. Ale iOS 12 i Android P ich nie dostaną

Emoji 12.0 to nowe obrazki. Jakie dokładnie one będą, będziemy mogli zobaczyć dopiero w przyszłym roku. Oznacza to, że nie pojawią się one w systemach iOS 12 i Android P. Teraz jednak Unicode postanowiło zaprezentować ponad 100 nowych obrazków w ramach propozycji. Na liście jest między innymi pies przewodnik, wózki inwalidzkie czy słodka wydra.

Emoji 12.0 było do tej pory niewiadomą. Unicode jednak nie spoczywa na laurach i postanowił ujawnić ponad 100 kandydatów na nowe emoji, które pojawią się w aktualizacji. To jednak nie oznacza, że można się ich wkrótce spodziewać. Z pewnością nie pojawią się one wraz z systemami iOS 12 czy Android P. Będziemy musieli na nie jeszcze poczekać.

Wśród 104 kandydatów znajdują się protetyczne ramiona i nogi, pies przewodnik, jak również bardzo mała, słodka wydra, orangutan, leniwiec czy skunks. Jest także kilka nowych produktów odzieżowych, takich jak sari i baletki. Pojawiło się też kilka innych opcji związanych z jedzeniem, w tym cebula, czosnek i gofry.

Unicode poczeka na akceptację. Emoji 12.0 pojawi się w 2019 roku, nie z iOS 12 czy Android P

Są też kolorowe koła i kwadraty. Można też tu zauważyć kroplę krwi, brązowe serce, szczypiącą dłoń, klęczącego człowieka czy ziewającą twarz. Poza tym mamy tu również kilka opcji związanych z jedzeniem. Na liście pojawił się napój w kartoniku, a także kostka lodu. Są też ważne emoji takie jak wózki inwalidzkie. Pojawia się też siekiera.

Unicode zbierze opinie przed sprawdzeniem i sfinalizowaniem nowego emoji przed wydaniem w 2019 roku. Oznacza to, że nie zobaczymy ich bardzo szybko i będziemy musieli poczekać na aktualizację dość długo. Z pewnością nie pojawi się ona w tym roku, co oznacza innymi słowy, że nie zobaczymy jej wraz z premierą iOS 12 czy Android P.

Zobacz również: Instagram Stories z suwakiem emoji

Źródło: Unicode

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij