Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome dostanie lepsze podpowiedzi wyszukiwania

Google Chrome cały czas się rozwija. Już niedługo najpopularniejsza przeglądarka świata otrzyma lepsze podpowiedzi wyszukiwania na pasku. Taka funkcja jest już testowana w wersji Canary i tam pojawiają się miniaturki ze stron czy dodatkowy tekst. Możliwe, że więcej na ten temat usłyszymy w tym tygodniu na Google I/O 2018.

Chrome to najpopularniejsza przeglądarka, którą w niedługim czasie czeka naprawdę wiele zmian. O tym jednak za chwilę. Obecnie prowadzone są testy nowej funkcji i te związane są z paskiem adresu, gdzie też pojawiają się podpowiedzi wyszukiwania. Nowością pochwalił się jeden z googlerów, François Beaufort, który też opublikował poniższy zrzut ekranowy. Google rzeczywiście przygotowuje w Chromie nowy pasek.

Google Chrome wyświetla poniżej paska adresu podpowiedzi wyszukiwania. Obecnie te wyświetlane są tylko w postaci adresu URL i nazwy strony. Jak nietrudno zauważyć, to ma ulec zmianie. Pojawią się miniaturki oraz dodatkowy tekst. Co ciekawe, można to już przetestować na własnym komputerze. Jak to zrobić?

Google Chrome podpowiedzi wyszukiwania

Chcąc zobaczyć nowe podpowiedzi wyszukiwania w Chromie musicie zainstalować przeglądarkę w wersji Canary (do pobrania tutaj). Następnie należy na pasku adresu wpisać chrome://flags/#omnibox-rich-entity-suggestions i z dostępnych opcji wybrać Enabled. Potem trzeba ponownie uruchomić przeglądarkę i już można cieszyć się nową funkcją. Prawdopodobne Google wprowadzi taką nowość na dziesiąte urodziny Chrome’a, które odbędą się na początku września.

Google Chrome w tym roku doczeka się licznych nowości

Google pracuje nad licznymi nowościami w przeglądarce Chrome. Wiemy, że górna część interfejsu, gdzie znajduje się wspomniany pasek adresu, czeka więcej zmian. Pojawi się więcej zaokrągleń i będą to elementy oparte na nowym języku projektowania, który przygotowuje firma z Mountain View, czyli Material Design 2 (nazywany też jako Material Design Refresh). Spodziewamy się, że więcej na jego temat usłyszymy już jutro. W trakcie keynote otwierającego konferencję Google I/O 2018, która potrwa do czwartku.

Chrome wszystkich tych zmian w stabilnej wersji powinien doczekać się we wrześniu. To wtedy popularna przeglądarka firmy z Mountain View będzie obchodzić okrągłe, bo już dziesiąte urodziny. To najlepszy moment na odświeżenie interfejsu i wdrożenie nowych funkcji. Nie pozostaje nic innego, jak tylko cierpliwie na nie czekać. Nowości są już blisko.

Zobacz także: najlepsze nowe aplikacje na Androida z kwietnia

źródło: Chromium, Google+

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij