Udostępnij
Tweetnij

Chrome OS ze skrótami aplikacji i zmianami w łączności Bluetooth

Chrome OS na Androida niedługo doczeka się skrótów aplikacji. Ale to nie wszystko. Z kodu źródłowego wynika, że odświeżenia ma doczekać się również łączność Bluetooth. W tym przypadku naprawione mają być problemy z parowaniem urządzeń, samą łącznością czy odtwarzaniem dźwięku.

Chrome OS czeka kolejna zmiana. Aplikacje na Androida dla tego systemu operacyjnego otrzymają skróty do w menu. Oznacza to lepszą integrację, szczególnie dla urządzeń skupionych bardziej na elementach dotykowych. Nowa wersja wprowadzi również bardzo potrzebne odświeżenie funkcji Bluetooth.

Skróty aplikacji umożliwiają przechodzenie do określonych akcji lub funkcji w aplikacji od momentu jej uruchomienia. Nie są one obecnie dostępne w systemie operacyjnym Chrome. Wygląda jednak na to, że wsparcie jest w toku. Wskazuje na to kod aplikacji, którego analizę można znaleźć na Chromium Gerrit.

Chrome OS z kilkoma aktualizacjami łączności Bluetooth

To jednak nie wszystko. W kolejnej aktualizacji system operacyjny Chrome otrzyma bardzo potrzebne odświeżenie funkcji Bluetooth. Łączność poprzez tę technologię jest wciąż poważnym problemem dla użytkowników wspomnianego systemu operacyjnego. Problemy związane z parowaniem, łączeniem i odtwarzaniem dźwięku od lat budzą niechęć. Wszystko to ma się jednak wkrótce zmienić wraz z wprowadzeniem najnowszej aktualizacji.

Chrome OS, jeśli wierzyć doniesieniom, nie zatrzyma się na jednej aktualizacji łączności poprzez Bluetooth. Firma z Mountain View ma zamiar jeszcze bardziej rozwijać tę technologię, a wspomniane uaktualnienie ma być dopiero początkiem zmian. Nie wiadomo również, kiedy dokładnie wszystkie zmiany zostaną wprowadzone na stałe.

Zobacz również: Google I/O 2018 i Android P: gdzie oglądać konferencję?

Źródło: XDA-Developers

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij