Udostępnij
Tweetnij

Xiaomi wprowadza do MIUI 9 tryb Homescreen Lite

Xiaomi wprowadziło już kilka ciekawych innowacji do MIUI 9. Teraz jednak ma zamiar znów udoskonalić swoją nakładkę o kolejną opcję, które powinna spodobać się starszym użytkownikom smartfonów Mi i Redmi. Nową funkcją jest Homescreen Lite, które umożliwia stworzenie minimalistycznego ekranu głównego bez bałaganu.

Xiaomi wprowadza ciągle wiele zmian dla swojej nakładki. Najnowsza aktualizacja MIUI 9 przynosi kilka nowości, jednak jedną z ważniejszych jest nowy tryb. Powinien się on spodobać starszym użytkownikom telefonów chińskiej firmy.

Homescreen Lite to nowy element, który skierowany jest właśnie do starszych użytkowników smartfonów Mi oraz Redmi. Jest to w zasadzie narzędzie, które pomaga użytkownikom Xiaomi stworzyć minimalistyczny ekran główny bez bałaganu. Dla osób starszych to dogodność, która uwalnia od konieczności przechodzenia przez wiele aplikacji w poszukiwaniu tego, czego potrzebują.

Xiaomi dodaje tę funkcję w nowej aktualizacji MIUI 9, która wprowadza wersję ROM 8.4.12. Jest to jednak nadal ograniczone do wersji Chinese Developer. Oczywiście, niedługo trafi ona również do wersji globalnej. Wystarczy uzbroić się w odrobinę cierpliwości.

Xiaomi MIUI 9 Homescreen Lite

Xiaomi udostępniło już MIUI 9 na wszystkich kompatybilnych smartfonach

Wspomnijmy, że Xiaomi już udostępniło MIUI 9 na wszystkich kompatybilnych smartfonach. Teraz natomiast kolejną wersją jest MIUI 9.5, które pomału jest już udostępniane w ramach Stable ROM. Uaktualnienie zawiera między innymi nowe style dla powiadomień, które Google wprowadziło już w systemie Android 7.0 Nougat. Chińska firma pracuje również nad MIUI 10, ale o tej nakładce niestety niewiele wiemy. Na szczegóły będziemy musieli zatem jeszcze nieco poczekać.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida z marca 2018

Źródło: The Android Soul

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij