Udostępnij
Tweetnij

Snapchat wprowadza grupowe wideorozmowy. Powraca też integracja z Giphy

Snapchat wciąż otrzymuje nowe aktualizacje do swojej aplikacji. Teraz zostaną wprowadzone grupowe wideorozmowy. Weźmie w nich udział maksymalnie 16 użytkowników. Pojawiają się przy tym funkcjonalności, jak możliwość korzystania z Lenses czy wysyłania wiadomości tekstowych podczas rozmowy. Pojawiła się także kolejny raz integracja z Giphy.

Snapchat wciąż udoskonala aplikację. Teraz doczeka się ona zupełnie nowej, świeżej funkcji. Spodoba się ona pewnie wszystkim tym, którzy często rozmawiają ze swoimi znajomymi. Te grupowe wideorozmowy.

Aplikacja otrzymała nową funkcję czatu wideo, dzięki której do 16 użytkowników może jednocześnie dołączyć do jednej wideorozmowy. Użytkownicy czatu grupowego otrzymają powiadomienie z zaproszeniem do rozmowy. Opcja ta nie jest ograniczona jedynie do wideo. Istnieje możliwość korzystania ze Lenses, łączenia się tylko z pomocą głosu lub po prostu wysyłania wiadomości, które inni mogą czytać podczas rozmowy. Jeśli zależy nam jednak jedynie na połączeniu głosowym, wtedy do rozmowy możemy prowadzić łącznie nawet z 32 osobami. Aktualizacja wprowadzająca zmiany pojawi się w tym tygodniu.

Snapchat grupowe wideorozmowy

Snapchat jak Instagram zawiesza współpracę z Giphy za rasistowskie obrazki

To jednak nie jedyna zmiana, którą wprowadził serwis. Nie tak dawno Snapchat wraz z Instagramem pozbyły się z bazy integracji z Giphy. Sprawa rozpoczęła się po tym, jak w bazie znalazł się rasistowski plik GIF. Giphy potwierdziło, że faktycznie zawiodły bariery bezpieczeństwa, co spowodowało pojawienie się wspomnianego pliku w bazie. Teraz już błąd ten naprawiają. Instagram przywrócił Giphy w zeszłym miesiącu. Snapchat usuwa również bana, choć z większym opóźnieniem. Giphy ma w regulaminie zapis, który mówi o tym, że nie wolno użytkownikom dodawać plików GIF obrażających innych, a także plików obscenicznych i wulgarnych.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – marzec 2018

Źródło: FoneArena

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij