Udostępnij
Tweetnij

Ikea Place teraz również na smartfonach z Androidem

Ikea Place to aplikacja, która już od jakiegoś czasu jest dostępna na urządzeniach mobilnych z iOS, które wspierają technologię ARKit. Aplikacja działa bowiem w oparciu o technologię rozszerzonej rzeczywistości. Pozwala na dobieranie wirtualnie mebli do naszego domu. Teraz będzie dostępna również na sprzętach z Androidem.

Ikea, jak już jakiś czas temu informowaliśmy, ma w swojej ofercie ciekawą aplikację, która działa w oparciu o technologię rozszerzonej rzeczywistości – Ikea Place. W przypadku smartfonów z iOS 11 wykorzystuje ARKit. Do tej pory twrórcy nie udostępniali aplikacji na telefonach z Androidem teraz się to jednak zmieniło.

Ikea Place działa na podstawie technologii rozszerzonej rzeczywistości i daje dostęp do 3200 elementów z produktów Ikei. Pozwala zobaczyć, jak będą wyglądać one w naszym domu. Place było kiedyś wyłącznie dostępne dla urządzeń Apple za względu na ARKit. Wersja aplikacji Google działa natomiast na ARCore, czyli odpowiedź na ARKit. Umożliwia ona urządzeniom z Androidem uruchamianie właśnie takich aplikacji, które mogą nakładać obiekty na obrazy na żywo.

Ikea dodała także funkcję wizualnej wyszukiwarki. Nowa opcja daje aplikacjom możliwość wyszukiwania przedmiotów w wirtualnych półkach sklepu. Aby z niej skorzystać, wystarczy uruchomić aparat i skierować go w stronę danego mebla. Sklep uruchomił też nową serię gier o nazwie Matchers Keepers. Aby wygrać będziesz musiał dobrać odpowiednie meble w określonych pomieszczeniach. Oczywiście, mogą w nią zagrać jedynie ci, którzy pobiorą aplikację Ikea Place. Z tym może być jednak problem…

Ikea Place na Androida tylko dla wybranych

Wspomniane ARCore zostało wprowadzone stosunkowo niedawno, ale przyda się w wielu aplikacjach do rozszerzonej rzeczywistości. Aby jednak móc korzystać z Place na swoich smartfonach, będziecie musieli pobrać ze Sklepu Play również ARCore. Możesz ją zainstalować, jeśli masz smartfona marki Pixel, Samsung Galaxy S7, S8, S9 lub Note 8, LG V30, Asus Zenfone AR lub OnePlus 5. Innymi słowy – jeśli nie posiadasz wspomnianego sprzętu, nie uruchomisz ARCore. Tym samym nie uda ci się również uruchomić Ikea Place. Poniżej znajdziesz przycisk kierujący do karty aplikacji w Sklepie Play.

Zobacz również: Samsung Galaxy S9 do wygrania w nowym konkursie

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij