Udostępnij
Tweetnij

Klawiatura Swype bez wsparcia aktualizacjami. Zarówno w Androidzie, jak i na iOS

Swype to bardzo ciekawa klawiatura, która jest dostępna na rynku od 2013 roku. Teraz jednak firma Nuance poinformowała, że nie ma już zamiaru wspierać aplikacji nowymi aktualizacjami. Oznacza to, że klawiatura odchodzi do lamusa. Jest jeszcze dostępna do pobrania, jednak nie wiadomo, czy wkrótce nie zostanie usunięta.

Swype to technika wprowadzania tekstu polegająca na przesuwaniu palca po literach wirtualnej klawiatury na dotykowym ekranie. Metoda ta doczekała się ciekawej aplikacji, która zadebiutowała już w 2013 roku. Mamy jednak złe wieści – twórcy tej klawiatury właśnie poinformowali, że kończą dla niej wsparcie.

Klawiatura Swype innymi słowy przestaje istnieć. Nie będzie już miała żadnych nowych aktualizacji. Powody? Firma Nuance wyjaśniła wszystko w krótkim poście. Ma zamiar skupić się na sztucznej inteligencji i sprzedaży dużym firmom. Nie będzie za to miała kontaktu bezpośrednio z użytkownikami poprzez swoje produkty.

Nuance nie będzie już aktualizować klawiatury Swype + Dragon na Androida. Przykro nam, że musimy odejść od bezpośredniej obsługi klawiatur. Ta zmiana jest konieczna, abyśmy mogli skoncentrować się na opracowywaniu naszych rozwiązań dla sztucznej inteligencji przeznaczonych do sprzedaży bezpośrednio dla firm.

Mamy nadzieję, że podobało Ci się korzystanie ze Swype. Cieszyliśmy się z możliwości współpracy z tą społecznością.

Klawiatura jest jeszcze dostępna w Sklepie Play oraz App Store. Z czasem zapewne zostanie usunięta, jednak Nuance nie poinformowało kiedy dokładnie. Jeśli zatem chcecie jeszcze pobawić się aplikacją, możecie ją jeszcze pobrać, jeśli macie na to ochotę. Ale czy jest sens, skoro nigdy już nie zostanie zaktualizowana? Wkrótce z pewnością pojawią się pierwsze problemy.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – styczeń 2018

Źródło: Android Police

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij