Udostępnij
Tweetnij

Mapy Google niedługo z informacją o stanie baterii?

Mapy Google 9.71 beta na Androida wprowadziły przede wszystkim nowy przycisk do tworzenia zrzutów ekranu. Po aktualizacji zmienił się jednak kod źródłowy aplikacji, z którego wynika, że wkrótce możemy doczekać się kilku ciekawych nowości. Wśród nich jest opcja udostępniania lokalizacji drugiego użytkownika z opcją informacji o stanie jego baterii.

Mapy Google 9.71 beta na Androida wprowadziły przede wszystkim nowy przycisk do tworzenia zrzutów ekranu. Po aktualizacji zmienił się jednak kod źródłowy aplikacji, z którego wynika, że wkrótce możemy doczekać się kilku ciekawych nowości. Wśród nich jest opcja udostępniania lokalizacji drugiego użytkownika z opcją informacji o stanie jego baterii.

Mapy google

Mapy Google 9.71 beta nie wprowadza wielu nowości. Najważniejszą z nich jest nowy przycisk do tworzenia zrzutów ekranu. Pojawia się on w miejscu występowania przycisku Udostępnij. To jednak nie koniec. Wiele nowości zdradza również kod źródłowy aplikacji, który zmienił się wraz z najnowszą aktualizacją. Czego będziemy mogli się zatem spodziewać?

mapy google

Najważniejszą zmianą, która pojawiła się w kodzie źródłowym, jest możliwość wysyłania lokalizacji drugiej osoby wraz z dodatkową informacją o poziomie baterii użytkownika. Innymi słowy – będziemy wiedzieli, ile mniej więcej czasu będziemy mogli śledzić lokalizację danej osoby.

<string name=”BATTERY_LEVEL_KNOWN_AND_CHARGING_ACCESSIBILITY_TEXT”>%s\’s battery level is between %s%% and %s%% and is charging.</string>
<string name=”BATTERY_LEVEL_KNOWN_AND_NOT_CHARGING_ACCESSIBILITY_TEXT”>%s\’s battery level is between %s%% and %s%% and is not charging.</string>

Kolejną zmianą, jaka może zostać dodana do aplikacji Mapy Google jest możliwość dodawania skrótów do stacji. Oznacza to, że możemy wybrać krótszą drogę do punktu docelowego, jeśli taką znamy.

<string name=”TRANSIT_STATION_CREATE_SHORTCUT_TOOLTIP”>Come here often? Create a shortcut</string>
<string name=”TRANSIT_STATION_CREATE_SHORTCUT_MENU_ITEM”>Create shortcut to %1$s</string>

Mapy Google z alternatywnymi informacjami na temat transportu publicznego?

Zmiany w kodzie informują również o modyfikacjach, jakie czekają informacje o transporcie masowym. Nie ma ich dużo i nie wnoszą wiele, ale można tam znaleźć pozycje odnoszące się do alternatywnych informacji o odjazdach środków transportu.

<string name=”TRANSIT_COMMUTE_V2_MORE_DEPARTURES”>More departures</string>
<string name=”TRANSIT_COMMUTE_V2_MORE_DEPARTURES_CONTENT_DESCRIPTION”>More departures to %s from %s</string>
Możliwe, że wkrótce Mapy Google doczekają się również nowego przycisku do udostępniania informacji na temat naszej podróży.
<string name=”TRANSIT_GUIDANCE_NOTIFICATION_ACTION_SHARE_TRIP”>Share Trip</string>

Wspomniane zmiany zostały już wprowadzone do wersji beta aplikacji Mapy Google, więc jeśli z niej korzystacie, powinniście już je widzieć. Jeśli ich nie zauważyliście, możecie również pobrać plik APK. Znajdziecie go pod tym adresem. Warto zaznaczyć, że pliki pobierane spoza oficjalnego Sklepu Play bywają niebezpieczne, dlatego robicie to na własną odpowiedzialność.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – styczeń 2018

 Źródło: Android Police

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij