Udostępnij
Tweetnij

Najlepsze aplikacje na Androida [grudzień 2017]

Święta za nami, sylwester za rogiem, a plany noworoczne powoli odnajdują już swoje miejsce w terminarzach. Koniec roku zbliża się nieubłaganie, warto zatem uczcić przemijający właśnie grudzień. Z tego też powodu przygotowaliśmy dla was najciekawsze aplikacje dla systemu Android opublikowanych lub znacznie aktualizowanych w tym miesiącu. Wśród nich znajdziemy m.in.: Snap Lens, X Home Bar, RetroBrowser czy świetną animowaną tapetę Pixelscapes. Zaczynajmy!

Święta za nami, sylwester za rogiem, a plany noworoczne powoli odnajdują już swoje miejsce w terminarzach. Koniec roku zbliża się nieubłaganie, warto zatem uczcić przemijający właśnie grudzień. Z tego też powodu przygotowaliśmy dla was najciekawsze aplikacje dla systemu Android opublikowanych lub znacznie aktualizowanych w tym miesiącu. Wśród nich znajdziemy m.in.: Snap Lens, X Home Bar, RetroBrowser czy świetną animowaną tapetę Pixelscapes. Zaczynajmy!

Sklep Play Google Android

Smart Lens

Smart Lens reprezentuje aplikacje typu OCR. Jest to zaawansowane narzędzie do odczytywania tekstu z otoczenia przy wykorzystaniu aparatu fotograficznego i systemu Android. Sposób działania aplikacji jest niezwykle prosty do wytłumaczenia – nakierowujemy obiektyw na interesujący nas napis, robimy zdjęcie, a program – wykorzystując sztuczną inteligencję – skanuje obraz, pozwalając nam zaznaczyć umieszczony na fotografowanym obiekcie tekst. Gdy to zrobimy, możemy go bezproblemowo przekopiować m.in. do Tłumacza Google. Dużym atutem Smart Lens jest możliwość pracy w trybie Offline – również w języku polskim.

TouchNap

TouchNap to budzik dla systemu Android, który działa kompletnie inaczej niż inne aplikacje tego typu. Jego głównym założeniem było pozwolenie użytkownikowi na odbycie krótkiej drzemki, która nie skończy się regularnym snem. Twórcy aplikacji postanowili wykorzystać swoją wiedzę, tworząc rozwiązanie, które wykorzystuje nasz dotyk jako główny czujnik. Zasada działania TouchNap jest niezmiernie prosta – uruchamiamy budzik i ustawiamy czas drzemki, który nas interesuje, a następnie dotykamy urządzenia, trzymając na nim rękę przez całą sesję. W momencie, gdy zaczniemy wchodzić w fazę głębokiego snu, nasze mięśnie się rozluźnią, a co za tym idzie, przestaniemy dotykać urządzenie, co wywoła alarm. Zdecydowanie warto przetestować to na sobie.

X Home Bar

X Home Bar to niezwykle praktyczny program na Androida, który inspiracje czerpie z iPhone’a X od Apple. Sposób jego działania polega na emulowaniu gestów nawigacyjnych z iPhone’a na telefonie pracującym pod kontrolą systemu Android, co działa zaskakująco dobrze. Całość działa na podstawie umieszczonych na pulpicie punktów, które reagują na nasze gesty, będąc niejako nakładką na pulpit naszego telefonu i tabletu. Rozwiązanie to w naturalny sposób wzoruje się na rozwiązaniu Apple, ale co najważniejsze – X Home Bar pomaga wygodniej korzystać z Androida. Program kosztuje 8,76 zł.

Datally od Google

Datally to stworzone przez Google narzędzie do zarządzania transmisją danych w systemie Android. Jego głównym założeniem jest umożliwienie zablokowania możliwości dostępu do sieci programom, które pobierają zbyt dużą ilość danych komórkowych. Przede wszystkim w trakcie korzystania z sieci LTE. Program pozwala nam również przejrzeć ranking najbardziej obciążających internet mobilny pozycji zainstalowanych w naszym telefonie, jak i ręcznie zdefiniować, które aplikacje lub ich funkcje mogą korzystać z sieci komórkowej, a które kategorycznie powinny dostać na niego szlaban. Ciekawym dodatkiem do Datally jest ranking sieci Wi-Fi w okolicy, gdzie przejrzeć możemy jakość dostępnego łącza i ewentualne uwagi z niego korzystających.

Pixelscapes Wallpaper

Pixelscapes Wallpaper to zestaw trzech animowanych tapet dla systemu Android. Pozycja wyróżnia się pięknymi, reagującymi na pogodę, minimalistycznymi tapetami, które jawnie wzorują się na kulcie grafiki 8-bitowej. Jeśli więc jesteśmy fanami gier retro, w programie odnajdziemy trzy dobrze dopracowane, animowane tapety, które reagują na wiele aspektów, takich jak szum otoczenia, ułożenie telefonu, czy godzina. Ciekawym atutem Pixelscapes Wallpaper jest to, że program został stworzony z myślą o przede wszystkim oszczędności baterii, dzięki czemu efekt szybko znikającej baterii jest tu zmarginalizowany.

Today in History

Today In History to ciekawy program historyczny dla platformy Android. Przeglądając aplikacje historyczne, aplikacje te zwykle odrzucają od siebie użytkowników przestarzałym wyglądem i nieatrakcyjną formą dostarczania ciekawych informacji. Today in History zdaje się pokonywać te stereotypy, oferując minimalistyczny design aplikacji, który wzoruje się na wytycznych Material Design. Ciekawie wygląda również kwestia samych treści. Te są nam codziennie dostarczane w formie karki z kalendarza, która podpowiada nam, co danego dnia wydarzyło się w historii świata. Ważną wiadomością jest jednak to, że program działa w oparciu na język angielski, a co za tym idzie, do jego obsługi wymagana jest jego znajomość.

Arco Iconpack

Arco Iconpack to paczka ikon dla platformy Google Android. Została ona stworzona przez włoskiego programistę, który nazwał ją Arco ku czci słowa arcobaleno oznaczającego tęczę. Mając tę wiedzę, możemy przejść do samej paczki, która cechuje się niezwykłym minimalizmem oraz pastelową gamą barw. Znajdziemy w niej ponad 1600 ikon najpopularniejszych programów i gier oraz kompatybilność z piętnastoma najpopularniejszymi launcherami, takimi jak: ABC Launcher, Next Launcher, Apex Launcher, czy CM Theme Engine. Paczka nie jest dostępna za darmo – przyjdzie za nią zapłacić 5,39 zł.

Outings

Outings to aplikacja dla systemu Android stworzona przez Microsoft. Jest to unikatowy program turystyczny, który na podstawie danych firmy jest w stanie doradzić nam miejsce wypoczynkowe, idealne np. na wakacje. Zanim do tego jednak dojdziemy, musimy przejść przez konfigurację, w ciągu której określimy swoje typy, takie jak nasłonecznienie, preferowany klimat, czy krajobraz. Outings jest ciekawym narzędziem, które posiada bogatą bazę lokalizacji na całym świecie, opierającą się o mapy Bing. Dużym atutem programu są dobrze udokumentowane fotograficznie lokalizacje, co pozwala nam utwierdzić się w decyzji o odwiedzeniu danego miejsca.

RetroBrowser

RetroBrowser to unikatowa przeglądarka dla systemu Android. Program ten działa inaczej, niż aplikacje tego typu, ponieważ pozwala on na wyświetlanie zarchiwizowanych kopii zapasowych stron sprzed dowolnego okresu istnienia wybranych witryn, zamiast wyświetlać ich obecne wersje. Z tego też powodu RetroBrowser warto traktować jak najzwyklejszą ciekawostkę, dzięki której będziemy w stanie zabłysnąć w tłumie. RetroBrowser bez większych problemów wyświetla kopie zapasowe najpopularniejszych stron, dzięki czemu młodsze pokolenia są w stanie zapoznać się z tym, jak wyglądała sieć WWW przed ich narodzinami.

Fandom

Fandom to aplikacja społecznościowa dla użytkowników platformy Android. Program ten – jak podpowiada jego nazwa – ma za zadanie zrzeszać w jednym miejscu fanów znajdujących się w nim społeczności. W Fandomie odnajdziemy zarówno gry komputerowe, książki, seriale, jak i filmy, a aktywna społeczność stale dostarcza ciekawych dyskusji, teorii spiskowych, obrazków, filmów, czy recenzji. Największym atutem aplikacji jest możliwość aktywnego korzystania z międzynarodowej społeczności, która gwarantuje różnorodność opinii – nawet na temat jednego uniwersum.

Zobacz także: Najlepsze nowe gry mobilne (grudzień 2017)

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij