Udostępnij
Tweetnij

Instagram wprowadzi nowe funkcje. W tym Regram czy GIF-y w Stories

Instagram cały czas się zmienia. Okazuje się, że aktualnie w popularnej aplikacji prowadzone są testy licznych nowych funkcji, które z czasem powinny zostać udostępnione dla wszystkich. Wśród nich są przycisk Regram czy wyszukiwarka GIF-ów w Stories. Na tym nie koniec, bo planowanych nowości jest więcej.

Instagram cały czas się zmienia. Okazuje się, że aktualnie w popularnej aplikacji prowadzone są testy licznych nowych funkcji, które z czasem powinny zostać udostępnione dla wszystkich. Wśród nich są przycisk Regram czy wyszukiwarka GIF-ów w Stories. Na tym nie koniec, bo planowanych nowości jest więcej.

Instagram

Instagram prowadzi aktualnie testy wielu nowych funkcji. Odbywają się one zarówno w aplikacji na urządzeniach z Androidem, jak i iOS. To dobra okazja, aby przyjrzeć się nowościom już teraz, co zrobił serwis źródłowy The Next Web. Zanim te opcje zostaną wdrożone dla wszystkich.

Przycisk Regram

Instagram nie ma przycisku, który znamy doskonale z Twittera. To Retweet. To oznacza, że nie można ponownie przesłać w strumień zdjęć opublikowanej fotki czy filmu. Trzeba to zrobić na nowo. Okazuje się jednak, że obecnie prowadzone są testy nowej kontrolki, którą nazwano Regram. W ten sposób będzie można ponownie umieścić fotkę w aktualnym strumieniu zdjęć, który będzie wyświetlał się użytkownikom.

przycisk Regram

GIF-y w Stories

Facebook długo bronił się przed GIF-ami, ale ostatnio pozwala je dodawać nawet w komentarzach czy ankietach. Prawdopodobnie podobnie będzie w przypadku aplikacji Instagram. Obecnie testowane są GIF-y, które prawdopodobnie będzie można dodawać do Stories lub w zwykłych postach. Animowane obrazki będą pochodzić z Giphy. Poniżej krótkie wideo, które obrazuje nowość.

Wersja beta również na iOS

Instagram od jakiegoś czas oferuje możliwość testowania nowych funkcji w becie aplikacji na Androida. Teraz podobnie uczyniono w przypadku wersji na iPhone’y z systemem iOS. Niestety, do tych testów łatwo się nie dostaniecie. Zainteresowanie byłoby tu przeogromne, a TestFlight ma limit w postaci 10 tysięcy okienek. Dlatego publicznej bety Instagrama na iOS nie ma co się spodziewać. Tutaj będą zapraszani tylko wybrańcy.

Zamknięta lista przyjaciół

To już było testowane wcześniej, ale nadal nie jest dostępne dla wszystkich. Instagram pozwoli na stworzenie zamkniętej liczby osób (maksymalnie ośmiu), które będą widzieć posty opublikowane dla tej grupy. Nie dowiedzą się, kiedy ich dodano, ale otrzymają powiadomienie o zdjęciu, gdy to zostanie udostępnione w zamkniętym kręgu.

Instagram nowe funkcje beta

Instagram testuje też inne nowe funkcje

Instagram prowadzi także testy pomniejszych nowości, o których jednak na pewno warto wspomnieć. Wśród nich jest współdzielenie postu do komunikatora WhatsApp czy szybki dostęp do najpopularniejszych emoji i hashtagów, co widzicie na poniższych zrzutach ekranowych.

Instagram nowe funkcje beta Instagram nowe funkcje beta

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Pozostałe nowości, o których pewnie słyszeliście, to możliwość śledzenia hashtagów czy przypinanie wątków w prywatnych wiadomościach. Jest też tajemnicza nowość. Instagram ma przycisk o nazwie Dodaj kawę (?). Pojawi się też możliwość szybkiego wprowadzania emoji na podstawie wpisywanych słów na klawiaturze.

Instagram nowe funkcje beta Instagram nowe funkcje beta

źródło: The Next Web

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij