Udostępnij
Tweetnij

Najlepsze nowe aplikacje miesiąca dla systemu Android [wrzesień 2017]

Jesienny wrzesień dokonał żywota. Studenci wracają na uczelnie, uczniowie zaprawiają się w odrabianiu prac domowych, a programiści nie próżnują, wydając ciekawe pozycje w sklepie Google Play. Z tego też powodu rzućmy okiem na najciekawsze aplikacje, które znalazły się w sklepie dla systemu Android w tym miesiącu — zaczynajmy.

Jesienny wrzesień dokonał żywota. Studenci wracają na uczelnie, uczniowie zaprawiają się w odrabianiu prac domowych, a programiści nie próżnują, wydając ciekawe pozycje w sklepie Google Play. Z tego też powodu rzućmy okiem na najciekawsze aplikacje, które znalazły się w sklepie dla systemu Android w tym miesiącu — zaczynajmy.

Sklep Play Google Android

Sign for Spotify

Sign to Spotify

Sign for Spotify jest narzędziem stworzonym z myślą przede wszystkim o użytkownikach usługi Spotify dla systemu Android. Jego główną funkcją jest umożliwianie tworzenia widżetów będących skrótami do jego ulubionych playlist, zespołów, albumów, podcastów oraz wykonawców. Dodatkowym atutem Sign for Spotify jest możliwość połączenia go z darmowym kontem usługi Spotify. Za aplikację przyjdzie nam zapłacić około 4,20 zł.

Eye Shield

Eye Shield

Eye Shield jest wariacją na temat aplikacji chroniących użytkownika przed szkodliwym dla ludzkiego oka niebieskiego światła, które to w ciągu nocnych sesji może w poważny sposób osłabić wzrok oraz powodować m.in. migrenę. Program ten — podobnie do niezwykle popularnego f.lux dostępny jest za darmo, pozwalając na uruchomienie filtrów kolorystycznych bez konieczności instalowania uprawnień administratora (tzw. root).

TouchRetouch

TouchRetouch

TouchRetouch jest niezwykle rozbudowanym narzędziem do postprodukcji zdjęć, służącym przede wszystkim do retuszowania fotografii w celu usunięcia z nich niechcianych elementów. Może to być zarówno maskowanie kurzu oraz niechcianych ubytków skórnych, jak i usuwanie z kadru przypadkowych obiektów, takich jak ptaki, linie wysokiego napięcia, czy drzewa. Program działa bardzo dokładnie, swoją funkcjonalnością zbliżając się do komputerowych kombajnów takich, jak Adobe Lightroom, czy Pixelmator dla systemu macOS. Zapłacimy za niego około 9 złotych.

Seven Time

Seven Time

Seven Time to widżet zegarka dla platformy Android, który zdecydowanie odróżnia się od swoich konkurentów — m.in. za sprawą szerokiego wachlarza możliwości jego personalizacji. Aplikacje tego typu dostępne są zwykle za darmo i tak jest też w tym przypadku, aczkolwiek istnieje możliwość płatnego poszerzenia jego funkcjonalności. Przyda się to przede wszystkim użytkownikom, którym siedem darmowych tarcz dostarczonych wraz z Seven Time nie wystarczy do spersonalizowania swojego pulpitu.

Changes

Changes

Changes jest jedną z najciekawszych pozycji na dzisiejszej liście aplikacji dla systemu Android. Jej zadaniem jest podawanie użytkownikowi w prosty i wygodny sposób informacji na temat tego, jakie zmiany raczyły zainstalowane na urządzeniu aplikacje wraz z kolejnymi aktualizacjami. Changes posiada bardzo przejrzysty interfejs użytkownika oraz opcjonalny ciemny motyw, co przyda się podczas wieczornych sesji. To absolutnie niezbędna pozycja dla fanów kontroli tego, co trafia na nasze urządzenie — szczególnie dziś, w czasach wszechstronnej inwigilacji.

TV Time

TV Time

TV Time jest pozycją obowiązkową dla każdego fana serialów telewizyjnych oraz online. Program ten ma wbudowany mechanizm powiadamiania użytkowników o przyszłej emisji ich ulubionych produkcji, a przy okazji — podobnie jak inne aplikacje tego typu dostępne w systemie Android — jest kopalnią wiedzy na temat filmów i seriali. W TV Time znajdziemy również dobrze rozwiniętą społeczność z możliwością obserwowania osób zainteresowanych podobnymi produkcjami, dzięki czemu szanse na odnalezienie innych, ciekawych tytułów powinny zostać zwielokrotnione.

Split Screen Creator

Split Screen Creator

Split Screen Creator reprezentuje aplikacje znacznie wzbogacające funkcjonalność systemu Android. Narzędzie to umożliwia nam tworzenie par aplikacji znanych z Samsunga Galaxy Note 8, a więc aplikacji, które po aktywowaniu skrótu umieszczonego na ekranie, uruchamiają się w trybie dzielonego ekranu — np. YouTube i Facebook Messenger. Split Screen Creator przynosi tę unikatową dla urządzeń Samsunga cechę do ogółu systemu, dzięki czemu czysty Android po raz kolejny zyskuje nowe i praktyczne rozwiązanie. Do działania wymagany jest Android 7.0 lub nowszy.

Text Repeater

Text Repeater

Text Repeater to pozycja, która mogła pojawić się tylko w zasobach platformy Android. Aplikacja ta jest dużym uproszczeniu generatorem tekstu, który to posiada spory wachlarz możliwości zwiększania objętości tekstu. Najważniejszą jego funkcją jest jednak możliwość generowania… spamu. Ten — jak proponują twórcy Text Repeater’a, można wykorzystać do wygłupiania się ze znajomymi.

Vinilo IconPack

Vinilo IconPack

 

Vanilo IconPack to zestaw ikon dla systemu Android. Podobnie jak inne aplikacje tego typu, można użytkować go w instalowanych ze Sklepu Play launcherach oraz dzięki temu, personalizować swój pulpit. Vanilo IconPack wzoruje się rosnącą modą na naklejki w komunikatorach takich, jak np. WhatsApp i Telegram, dostarczając nam paczkę ikon do złudzenia przypominającą swoje pierwowzory. Tytuł zawiera ponad 1000 pozycji, a w sytuacji, gdy jakiegoś programu brakuje na liście wspieranych przez wydawcę, Vanilo IconPack wokół oryginalnej ikony umieści rozpoznawalny dla naklejek biały kontur. Za tę dawkę spójnego graficznie dobra przyjdzie nam zapłacić około 7,50 zł.

Style Music

Style Music

Style Music jest programem stworzonym przez Juliana Ostarka. Służy on do odtwarzania plików muzycznych z pamięci smartfona, zachęcając do zakupu przede wszystkim przemyślanym interfejsem graficznym. Ten wraz z użytkowaniem Style Music uczy się gustów oraz zachowań nabywcy, oferując spersonalizowane playlisty oraz podpowiedzi względem np. pory dnia, o której zabieramy się do słuchania muzyki. Za tytuł ten przyjdzie nam zapłacić około 8 złotych.

Zobacz także: Najlepsze nowe gry mobilne z września (Android/iOS)

Na poniższym filmie obejrzysz naszą recenzję Leagoo Kiicaa Mix:

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij