Udostępnij
Tweetnij

Samsung Pay uaktualniony pod Androida 8.0 Oreo. Beta systemu dla Galaxy S8 na dniach?

Samsung Pay doczekał się aktualizacji, w której wykazie zmian czytamy o dodaniu wsparcia dla systemu Android 8.0 Oreo. Jak dobrze wiemy, Koreańczycy nie mają urządzeń z tym oprogramowaniem. To zwiastuje jednak rychłe uruchomienie publicznych beta testów nowego software’u dla smartfonów Galaxy S8 oraz S8+.

Samsung Pay doczekał się aktualizacji, w której wykazie zmian czytamy o dodaniu wsparcia dla systemu Android 8.0 Oreo. Jak dobrze wiemy, Koreańczycy nie mają urządzeń z tym oprogramowaniem. To zwiastuje jednak rychłe uruchomienie publicznych beta testów nowego software’u dla smartfonów Galaxy S8 oraz S8+.

Samsung Galaxy S8 Android 8.0 Oreo

Samsung Pay jest usługą, która nie jest dostępna w naszym kraju. Nie wiemy, kiedy to ulegnie zmianie. Tymczasem Koreańczycy uaktualnili ją pod kątem zgodności z systemem Android 8.0 Oreo. To oznacza nic innego, jak przygotowywanie się pod kątem uruchomienia publicznych beta testów nowego systemu dla tegorocznych flagowców. Jak dobrze wiemy, prace te trwają już od jakiegoś czasu.

Samsung Pay aktualizacja Android 8.0 Oreo

Samsung już od kilku tygodni pracuje nad nowymi wersjami firmware dla smartfonów Galaxy S8 oraz S8+, które bazują na systemie Android Oreo. Obecnie oprogramowanie testowane jest przez pracowników firmy, ale w niedługim czasie powinny zostać uruchomione publiczne beta testy systemu. Kiedy to dokładnie nastąpi? Pewnie jeszcze w październiku.

Samsung prawdopodobnie uruchomi zapisy do tegorocznego programu Galaxy Beta Program jeszcze w tym miesiącu. Wtedy właściciele smartfonów Galaxy S8 i S8+ będą mogli zgłaszać chęć uczestnictwa w programie pilotażowym, który powinien potrwać kilka tygodni. W pierwszej kolejności taką możliwość najpewniej otrzymają użytkownicy telefonów pochodzących z koreańskiej dystrybucji. Niedługo po tym taka możliwość powinna pojawić się także w Europie. W zeszłym roku chęć uczestnictwa w beta testach Nougata dla Galaxy S7 i S7 edge mogli zgłaszać właściciele z Wielkiej Brytanii. W Polsce nie było takiej możliwości. Nie wiadomo, jak sytuacja będzie wyglądała w tym roku. Możliwe jednak, że ponownie w kraju trzeba będzie obejść się smakiem i chcą przetestować betę Oreo na telefonach z naszej dystrybucji trzeba będzie kombinować z wgrywaniem ROM-ów.

Samsung nieprędko udostępni Androida Oreo dla Galaxy S8

Galaxy S8 i S8+ z pewnością nie otrzymają prędko finalnej wersji systemu Android 8.0 Oreo. Samsung jest firmą, która nie spieszy się z wydawaniem aktualizacji i w rzeczywistości każe na nie długo czekać. Udostępnianie oprogramowania etapami ma jednak własne plusy. W ten sposób Koreańczycy mają pewność, że aktualizacje nie są problematyczne. Gdyby w nich znalazł się jakiś poważny błąd, to ucierpieliby na tym nieliczni. Dlatego trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Samsung w tym roku Nougata dla Galaxy S7 i S7 edge zaczął udostępniać dopiero w styczniu. Do nas aktualizacja dotarła dopiero pod koniec lutego. Jak będzie w przypadku flagowców z tego roku, to przekonamy się dopiero z czasem.

źródło: Sammobile 

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij