Udostępnij
Tweetnij

Aplikacja Czyj to liść? pomoże ci w identyfikowaniu drzew i krzewów

Czyj to liść? to aplikacja pomagająca w odróżnianiu liści. Wydało ją Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.

Czyj to liść? to aplikacja pomagająca w odróżnianiu liści. Wydało ją Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.

Zapewne każde z Was odróżni liść klonu od liścia chociażby dębu. Ale czy potraficie rozróżnić liść leszczyny od buku? Zajęcia z biologii już dawno za nami i nie oszukujmy się, większość z nas nie wie, jakie liście rosną na poszczególnych drzewach. Dlatego też Centrum Informacyjne Lasów Państwowych postanowiło wydać specjalną aplikację, której celem jest pomoc użytkownikom w określeniu, z jakiego drzewa spadł dany liść.

czyj to liść

Czyj to liść? to elektroniczny klucz do rozpoznawania gatunków drzew i krzewów, które możemy spotkać w polskich lasach. Oczywiście, na liście nie ma wszystkich gatunków, a jedynie te, które są u nas najpopularniejsze. Wśród nich znalazło się 26 liści.

Czyj to liść? działa w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że odpowiemy na kilka pytań odnośnie danego liścia, a aplikacja pomoże nam w identyfikacji jego właściciela. Poza tym możemy stworzyć własny elektroniczny zielnik, w którym będziemy zamieszczać zdjęcia znalezionych przez nas gatunków. Dodatkowo możemy dowiedzieć się więcej na temat drzew dzięki specjalnemu miniatlasowi, zawierającemu krótką charakterystykę gatunków, ciekawostki, najistotniejsze cechy, a także ich zdjęcia.

Czyj to liść? dostępne jest za darmo na urządzenia mobilne iOS 9.0 i nowszym oraz Androidem 4.1 lub nowszym. Aplikacja jest uniwersalna (a więc działa także na tabletach) i możecie ją pobrać korzystając z poniższych przycisków.

appstore

playstore1Źródło: lasy.gov.pl

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij