Udostępnij
Tweetnij

Urządzenie Apple z Siri dla domu inteligentnego w fazie prototypów

Amazon trochę zaskoczył konkurencję wprowadzając do oferty Echo. Podobne urządzenie wkrótce ma mieć Google, a Apple testuje własne oparte na Siri.

Amazon trochę zaskoczył konkurencję wprowadzając do oferty Echo. Podobne urządzenie wkrótce ma mieć Google, a tymczasem Apple cały czas testuje własne, które bazuje na Siri. Podobno gadżet jest już w fazie prototypów i jego testy odbywają się też w domach wybranych pracowników firmy z Cupertino. Premiery urządzenia Apple’a dla domu inteligentnego nie spodziewajmy się jednak na dniach. 

Amazon Echo

Bloomberg raportuje, powołując się na anonimowe źródła bliskie planom Apple’a, że firma Tima Cooka intensywnie testuje własne urządzenie dla domu cyfrowego, które będzie zgodne z HomeKit (szerzej na temat tego rozwiązania i nowej aplikacji Dom z iOS 10 przeczytacie w osobnym artykule). Podobno firma jest pod dużą presją, co nie powinno dziwić. Amazon Echo jest już na rynku, a na dniach ma ruszyć sprzedaż Google Home, które zaprezentowano w trakcie majowej konferencji Google I/O 2016.

Urządzenie Apple’a mocno integruje się z Siri, co nie powinno dziwić i ma pozwolić na sterowanie urządzeniami w domu inteligentnym. Firma z Cupertino testuje różne prototypy tego urządzenia, a prace nad nim rozpoczęły się już ponad dwa lata temu. Apple podobno zamierza zastosować bardziej zaawansowane technologicznie mikrofony i głośnik niż konkurencja. Niektóre prototypy mają nawet czujniki do rozpoznawania twarzy (najpewniej oparte na technologiach przejętych startupów Faceshift i Emotient). Ma pojawić się też funkcja przypomnień o konieczności wyjścia z domu. Urządzenie może być dostępne w dwóch rozmiarach: małym i dużym.

Inżynierowie Apple’a ściśle współpracują z działem zajmującym się Siri, który jakiś czas temu został przeorganizowany przez Billa Stasiora. Obecnie składają się na niego cztery grupy odpowiedzialne za: wyszukiwanie w sieci, pomoc proaktywną, rozpoznawanie mowy i aplikację Siri jako taką.

Urządzenie Apple’a do domu inteligentnego znajduje się już w fazie bardziej zaawansowanych testów i podobno część pracowników sprawdza je w akcji we własnych domach. Kiedy więc możemy spodziewać się premiery tego gadżetu? Pewnie nie w tym roku, ale w przyszłym. Możliwe, że dopiero jesienią. Tim Cook ujawnił, że testował iPada w domu przez sześć miesięcy przed jego premierą. Natomiast Apple TV 4. generacji pracownicy testowali przez rok przed debiutem. Jak będzie w przypadku nowego projektu firmy z Cupertino? Tego na razie nie wiadomo.

Warto dodać, że jeszcze jakiś czas temu omawiane funkcje zamierzano zintegrować w Apple TV. W ten sposób można byłoby porozumiewać się z urządzeniem w salonie, ale pomysł porzucono. Tym bardziej, że Apple TV ostatniej generacji ma już pilota z Siri. Spodziewajmy się więc czegoś zbliżonego wyglądem do Google Home czy Amazon Echo, a więc jakiegoś głośnika z mikrofonami.

Na poniższy filmie obejrzysz materiał o kamerach iPhone’ów 7:

źródło: bloomberg

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij