Udostępnij
Tweetnij

ESET Parental Control nową aplikacją do kontroli rodzicielskiej

Na rynku pojawiła się kolejna aplikacja do kontroli rodzicielskiej. Tym razem firmy ESET.

ESET Parental Control

Na rynku pojawiła się kolejna aplikacja do kontroli rodzicielskiej. Tym razem firmy ESET.

Jako mama pięciolatki wiem, że większość treści zamieszczonych w Internecie oraz aplikacji nie nadaje się dla małolatów. Dlatego też zabezpieczam się kontrolę rodzicielską. I nie jestem sama. Z badań firmy ESET wynika, że 81% rodziców ma takie obawy, 71% boi się, że dzieci zamieszczą informację o sobie osobom niebezpiecznym, natomiast 61% twierdzi, że dzieciaki spędzają przy tabletach i smartfonach zdecydowanie zbyt dużo czasu. Do tych właśnie zaniepokojonych rodziców wychodzi z propozycją wspomniana firma ESET, która udostępnia aplikację do kontroli rodzicielskiej.

Aplikacja ESET Parental Control pozwala na kontrolowanie zachowań dziecka. Wystarczy, że pobierzemy ją na swoje urządzenie z Androidem, zainstalujemy i wpiszemy wiek dziecka, a aplikacja automatycznie dostosuje wyświetlane na tablecie czy smartfonie treści. Aplikacja wysyła również raporty do rodziców, dzięki którym ten wie, z jakich aplikacji czy stron korzystała nasza pociecha i ile czasu spędziła przez ekranem. Czas ten można też swobodnie określać – rodzic może ustawić w jakich dokładnie godzinach dziecko może korzystać ze smartfona lub tabletu, może też określić limit czasu, jakie jego pociecha może spędzić dziennie przy danym mobilnym urządzeniu. Ciekawą opcją jest również możliwość zlokalizowania urządzenia. Lokalizacja wyświetla nam się wtedy na mapie. Dzięki aplikacji rodzic może także wysyłać wiadomości do dziecka. Wiadomość taka blokuje chwilowo ekran urządzenia i uniemożliwia dalsze jego korzystanie, jeśli małolat nie kliknie w przycisk oznaczający, że daną wiadomość przeczytał.

Jak już wspomnieliśmy, aplikacja dostępna jest na urządzeniach mobilnych z Androidem. Można ją pobrać w dwóch wersjach. Jedną w wersji freemium z podstawowymi funkcjami oraz w wersji premium z rozszerzoną funkcjonalnością. Aby zachęcić rodziców do instalowania wyższej wersji, twórcy aplikacji postanowili udostępnić ją na 30 dni za darmo dla każdego, kto będzie chętny ją zainstalować.

playstore

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij