Udostępnij
Tweetnij

Nokia chce sprzedać mapy HERE. Próbuje je wcisnąć Apple, Amazonowi i Facebookowi

Nokia jakiś czas temu przekazała, że bierze pod uwagę różne scenariusze związane z przyszłością HERE. Wśród nich jest także plan sprzedaży. Co ciekawe, Nokia stara się podobno wcisnąć je gigantom rynku, jak Apple, Facebook czy Amazon!

Nokia HERE

Nokia jakiś czas temu przekazała, że bierze pod uwagę różne scenariusze związane z przyszłością HERE. Wśród nich jest także plan sprzedaży. Co ciekawe, Nokia stara się podobno wcisnąć je gigantom rynku, jak Apple, Facebook czy Amazon!

Bloomberg opublikował raport, w którym czytamy informacje na temat potencjalnych nabywców map HERE. Nokia rzekomo szuka nowego właściciela, a wśród potencjalnych klientów znajdują się Apple, Amazon, Facebook, chińskie Baidu czy Sirius XM. Z wcześniejszych plotek, które krążyły po sieci wynikało, że mapami HERE interesują się również niemieccy producenci samochodów oraz UBER.

Dlaczego Nokia chce sprzedać własne mapy, które uważane są za jedne z najciekawszych rozwiązań tego typu? Firma przechodzi obecnie restrukturyzację, a dział map przynosi straty. W 2008 roku Finowie zapłacili za mapy 8,1 mld dolarów. Niestety, te przez lata straciły na wartości. Szacuje się, że na chwilę obecną mapy HERE warte są około 2 mld euro (co wynika z raportu finansowego Nokii za zeszły rok), a Nokia chce za nie rzekomo ponad 3 mld euro.

Trudno powiedzieć, kto stanie się nowym właścicielem HERE. Wśród potencjalnych nabywców znajduje się całkiem zacne grono firm. Przejęcie przez Apple zapewne skończyłoby się na integracji map z systemem dla iPhone’ów i iPadów. iOS co prawda ma własne mapy, ale te pozostawiają wiele do życzenia.

źródło: 9to5mac, Bloomberg

Grasz na tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij