Udostępnij
Tweetnij

VSCO Cam 4.0 na iOS. Przegląd nowości

Wczoraj twórcy VSCO Cam sprezentowali nam niemałą niespodziankę w postaci nowego wydania aplikacji na urządzenia z iOS. Co ciekawe, po raz pierwszy dostosowanej również pod kątem iPadów. Co skrywa nowe VSCO Cam 4.0? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w tym artykule.

VSCO Cam na iPada

appstore

Wczoraj twórcy VSCO Cam sprezentowali nam niemałą niespodziankę w postaci nowego wydania aplikacji na urządzenia z iOS. Co ciekawe, po raz pierwszy dostosowanej również pod kątem iPadów. Co skrywa nowe VSCO Cam 4.0? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w tym artykule.

VSCO Cam nie trzeba chyba przedstawiać żadnym fanom fotografii mobilnej? To bardzo popularne, nie tylko wśród Instagramowiczów, narzędzie do edycji zdjęć, przede wszystkim z wykorzystaniem dostępnych filtrów. Wczoraj twórcy VSCO Cam udostępnili zupełnie nową wersję aplikacji z numerkiem 4.0 na iOS, której przyjrzeliśmy się z bliska.

IMG_0104

Nowe VSCO na iOS, to przede wszystkim wydanie na iPada. Dlatego też pod takim kątem przyjrzeliśmy się programowi z bliska. Nie ukrywajmy, ale twórcy VSCO długo kazali sobie czekać na aplikację na tablety. Nowy interfejs programu jest oczywiście dostosowany pod kątem iPada, a więc elementy są większe i trudno tutaj w zasadzie do czegokolwiek się przyczepić. Przeniesienie zostało zrobione po prostu poprawnie.

Nowy interfejs, to nie tylko większe elementy i przyciski, ale również zmienione położenie presetów. Na iPadzie, w widoku poziomym, umieszczone są one na krótszej krawędzi ekranu, a nie na dole. Początkowo może trochę trudno się do tego przyzwyczaić, ale okazuje się, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie. W ten sposób możemy zmieniać właściwości zdjęcia wygodnie trzymając tablet, bez potrzeby zmiany położenia rąk. Duży plus. Przykład widzicie na poniższych zdjęciach.

IMG_0108

IMG_0109

Kolejną nowością w VSCO Cam 4.0, której do tej pory bardzo brakowało, jest synchronizacja zdjęć. Wystarczy tylko, że zalogujemy się w VSCO za pomocą konta na dwóch lub więcej urządzeń, a nasze zdjęcia będą pojawiały się w Library, niezależnie od tego, którym urządzeniem zostały wykonane. Jest to bardzo wygodne, bo zdjęcia możemy wykonywać iPhonem i te następnie edytować na iPadzie, gdzie jest to wygodniejsze. Ponadto w ustawieniach możemy zdecydować, czy synchronizacja ma odbywać się tylko poprzez Wi-Fi, czy też w sieci komórkowej.

IMG_0116

W VSCO Cam na iPadzie mamy również możliwość podglądu biblioteki zdjęć na kilka sposobów. Mogą to być małe, średnie i pełnoekranowe miniatury. Ponadto fotografie możemy sortować na podstawie kilku kryteriów i są to: edytowane, nieedytowane, zsynchronizowane i wszystkie zdjęcia. Każdemu wedle potrzeb.

IMG_0107

IMG_0103

Ciekawostką jest również historia edycji zdjęć. W ten sposób możemy szybko podejrzeć wszystkie zmiany wprowadzone w fotografii. Również bardzo wygodne rozwiązanie. W VSCO Cam nie zabrakło również wsparcia dla skrótów aplikacji z iOS, a więc poza szybki udostępnieniem w serwisach społecznościowych, dane zdjęcie można w prosty sposób wysłać poprzez Wiadomości lub skopiować. Ciekawie prezentuje się również możliwość lokalizacji wykonanego zdjęcia, co na iPadzie jest bardzo wygodne.

IMG_0115

Sama aplikacja aparatu fotograficznego również została odświeżona i ma teraz znacznie prostszy interfejs i nowe kontrolki. Co prawda na iPadzie (poza iPadem Air 2) nie będzie z niej większego pożytku z powodu słabego aparatu fotograficznego, który stosowało Apple. Niemniej, użytkownicy iPhone’ów z pewnością ją docenią.

Na koniec warto wspomnieć o Journal, gdzie możemy utworzyć własny dziennik ze zdjęciami. Teraz  posty mogą być publikowane przez wszystkich użytkowników w postaci dłuższych form. VSCO Cam 4.0 na iOS pobierzecie w sklepie App Store.

IMG_0114

Czy wiesz, jakie nowości wniósł Instagram 6.2?

appstore

Fotografujesz smartfonem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij