Udostępnij
Tweetnij

Huawei planuje uruchomić program pilotażowy EMUI 11 za kilka tygodni

EMUI 11 beta to poglądowa wersja nowej nakładki Huawei, która zostanie zaprezentowana we wrześniu. Teraz dowiadujemy się, kiedy ma ruszyć program pilotażowy, w którym udział będą mogli brać użytkownicy. Android 11 z EMUI 11 na pierwsze urządzenia zostanie udostępniony na przełomie września i października.

EMUI 11 beta to poglądowa wersja nakładki opartej na systemie Android 11. Wiemy, że Huawei planuje ją zaprezentować w przyszłym miesiącu na HDC 2020. Tam też zobaczymy platformy Harmony OS 2.0 i HMS 5.0. Kiedy jednak chętni użytkownicy będą mogli brać udział w programie pilotażowym? Wygląda na to, że mamy odpowiedź.

Huawei zaprezentuje EMUI 11 10 września i pewnie niedługo po tym zacznie zbierać zapisy do programu pilotażowego. Z informacji przekazanych na łamach Weibo, że pierwsze kompilacje nakładki na Androidzie 11 zostaną udostępnione pod koniec września i na początku października. Początkowo będą dostępne dla flagowców, a potem tańszych modeli.

kiedy EMUI 11 beta testy nakładka Huawei z Android 11

EMUI 11 beta Huawei najpierw udostępni właścicielom P40 i Mate 30

Wiemy, że EMUI 11 beta w pierwszej kolejności będą mogli testować właściciele smartfonów Huawei P40 i Mate 30. Z czasem oprogramowanie trafi na tańsze telefony i starsze modele. Oczywiście, cały czas mówimy o testowym wydaniu nakładki. Na finalną wersję trochę sobie jeszcze poczekamy.

Domyślamy się, że Huawei zacznie udostępniać Androida 11 z nakładką EMUI 11 w finalnej wersji jesienią. Pewnie najwcześniej w październiku. Najpierw trafi ona na flagowce P40, a potem także na pozostałe telefony. Oficjalnej listy modeli z aktualizacją na razie nie ma.

Przeczytaj także: 8 wskazówek dla komunikatora Messenger

źródło: Weibo

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij