Dział: Aplikacje na Androida

Mapy Google

Mapy Google 9.47 beta to najnowsza, poglądowa wersja popularnej aplikacji, którą firma z Mountain View udostępniła testerom. I ponownie, pojawiają się nowe funkcje, które dostrzegli redaktorzy serwisu Android Police. Mapy Google 9.47 beta wprowadzają m.in. nową kontrolkę udostępniania na karcie z podsumowaniem miejsca, ale to nie wszystko. Nowości jest więcej.

Sklep Play Sklep Google Play

Sklep Play przechodzi kolejne testy. Tym razem Google likwiduje dwie podstawowe zakładki widoczne na stronie głównej i rozbija je na kilka mniejszych. Nowy wygląd interfejsu użytkownika dostępny jest dla nielicznej grupy posiadaczy sprzętów z Androidem. Nie wiadomo, czy i ewentualnie kiedy nowa wersja aplikacji Sklep Play trafi do użytkowników.

Aparat Google 4.3 jest już dostępny do pobrania. Nowa wersja nie wnosi wielu poprawek, ale jedną, kluczową zmianę, która pozwala na wyciszenie dźwięków aparatu. Niestety, nie wyodrębniono poszczególnych dźwięków, co może być czasem problematyczne. Nowa wersja Aparatu dostępna jest wyłącznie dla urządzeń Nexus oraz Pixel.

Samsung Flow

Samsung Flow to aplikacja, która pozwala na odblokowanie TabPro S z poziomu innego urządzenia. Spodobała się ona bardzo Microsoftowi, który poprosił firmę Samsung o możliwość udostępnienia jej również na innych urządzeniach z Windows 10. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie aplikacja będzie dostępna dla takich sprzętów.

Facebook

Facebook testuje kolejne zmiany w swojej aplikacji, w wersji na iOS i Androida. Nieliczna grupa użytkowników zauważyła, że pasek narzędzi znalazł się na górze i został on okrojony o dwie ikony narzędzi. Poza tym Facebook testuje również nową funkcję, która przypomina tę, jaka dostępna jest w aplikacji Snapchat.

Sklep Play Sklep Google Play

Sklep Play wkrótce doczeka się nowej funkcji i jest nią przycisk służący do odświeżania aktualizacji. Kontrolka pojawia się na ekranie AKTUALIZACJE w sekcji Moje aplikacje i gry, która to też doczeka się wkrótce sporego odświeżenia. Google już testuje te nowości, ale nie wiadomo, kiedy Sklep Play doczeka się tych zmian dla wszystkich.

Samsung Galaxy S7 edge

W zeszłym roku pojawiły się informacje, że Secure Folder był w trakcie testów beta i ma trafić na smartfony Samsung Galaxy S7 i S7 Edge po aktualizacji do Androida Nougat. Folder, w którym można bezpiecznie przechowywać pliki i ukrywać je przed innymi użytkownikami można już instalować na swoim urządzeniu. Aktualnie aplikacja jest dostępna w ramach pliku APK. Samsung jeszcze oficjalnie jej nie wydał.