Dział: Aplikacje na Androida

Google Chrome

Google Chrome 55 kilka dni temu trafił na komputery, a teraz rozpoczęto wdrażać tę wersję przeglądarki również na urządzenia z systemem Android. Chrome 55 na Androida wprowadza m.in. mniejsze zużycie pamięci czy możliwość zapisywania treści ze stron, a nawet całych witryn w celu późniejszego podglądu w trybie offline.

Sklep Play

Sklep Play doczekał się nowego wyglądu. Tym razem zmienił się wygląd zakładek. Niektórzy użytkownicy zauważyli rozdzieloną zakładkę Aplikacje i gry. Teraz sekcje te są rozdzielone. Nie wiadomo, czy zmiany zostaną wprowadzone na stałe. Teraz widoczne są jedynie dla nielicznej grupy odbiorców.

Mapy Google

Google testuje kolejne zmiany w aplikacji Mapy na urządzeniach z systemem Android. Mapy Google 9.42.3 umożliwiają włączenie nowego interfejsu dla nawigacji. Nie odbywa się to jednak zaraz po zainstalowaniu samej aktualizacji. W tym celu trzeba przeprowadzić dodatkowe czynności, o których przeczytacie poniżej.

Google App

Google w aplikacji Google postanowiło rozdzielić interfejs na dwie części. Pierwsza z nich grupuje aktualne informacje, a druga nadchodzące wydarzenia. Zmiany wdrażane będą od dziś, ale wiele wskazuje na to, że odbędą się po stronie serwerów, bo finalna wersja Google App z numerem 6.9.33 zainstalowana z pliku APK nie aktywuje nowego podziału.

Zaufane Kontakty Google

Google udostępniło dziś nową aplikację na urządzenia z systemem Android – Zaufane kontakty (Trusted Contacts), które pozwolą wam utworzyć listę najbliższych znajomych lub z rodziny. Osoby te będą mogły uzyskiwać dostęp do waszej lokalizacji. Funkcja z pewnością przyda się w przypadku zagrożenia, na przykład życia lub w innych ekstremalnych sytuacjach.

pexels-photo

Rok 2016 powoli dobiega końca. Mikołajki, święta Bożego narodzenia oraz sylwester przed nami, dlatego warto zerknąć po raz ostatni na to, co przyniósł użytkownikom systemu operacyjnego od Google listopad 2016 roku. Zaczynajmy!

Google Keep

Google Keep 3.4 to nowa aktualizacja popularnej aplikacji do robienia notatek. W nowej wersji pojawiła się nowa funkcja w menu dla odręcznych notatek – wyciągnie tekstu z obrazu. Na tym jednak nie koniec, bo redaktorzy serwisu Android Police prześwietlili kod źródłowy Google Keep 3.4 i znaleźli tam wzmianki na temat planowanych funkcji.