Dział: Aplikacje na Androida

ING Bank Śląski Mastercard w telefonie płatności smartfonem HCE Android Pay

Firma PayPal poinformowała, że już teraz można będzie powiązać usługę z Android Pay. Wystarczy pobrać aplikację PayPal i wykonać kilka bardzo prostych kroków, by to zrobić. Problem w tym, że usługa nie jest dostępna dla użytkowników Android Pay w Polsce. Mogą z niej aktualnie skorzystać jedynie użytkownicy w Stanach Zjednoczonych.

facebook live

Facebook Live, czyli funkcja umożliwiająca transmisję na żywo, doczeka się dwóch nowych funkcji. Pierwsza z nich pozwala na czat na żywo z przyjaciółmi odnośnie danego tematu. Druga natomiast będzie umożliwiała zaproszenie innego użytkownika do transmisji na żywo. Live With będzie dostępne jedynie w aplikacji Facebook w wersji na iOS.

Telefon Google 9.0 Android O

Telefon Google 10.0 to najnowsza wersja aplikacji firmy z Mountain View, która już jest wdrażana poprzez Sklep Play na urządzenia z systemem Android. Uaktualniona aplikacja wnosi nową funkcję pozwalającą na wysyłanie wiadomości w przypadku nieudanego nawiązania połączenia. Poza tym kod Telefonu Google’a 10.0 ujawnia planowane nowości.

Google Chrome Android O

Android O wprowadza nową funkcję o nazwie adaptacyjne ikonki. Wraz z nową wersją systemu Developer Preview 2 z możliwości tego rozwiązania zaczęła korzystać przeglądarka Google Chrome. Ikonki dla skrótów do stron dodawane na ekranie domowym mają teraz inną postać niż w starszych wersjach systemu Android.

Facebook Messenger

Facebook Messenger w najbliższej przyszłości doczeka się nowego wyglądu. Zmieni się przede wszystkim interfejs użytkownika, który ma być bardziej przejrzysty i wygodny w użyciu dla użytkowników. Warto wspomnieć, że nowy wygląd aplikacji Facebook Messenger był testowany od jakiegoś czasu w wersji na smartfony z Androidem.

YouTube Android

Google po cichu wprowadziło nową aktualizację do aplikacji YouTube w wersji na system Android. Do tej pory każdy, kto chciał skorzystać z możliwości transmisji na żywo na smartfonie czy tablecie musiał mieć 1000 subskrybentów. Teraz jednak ograniczenia zostały zniesione. Aktualnie opcja jest dostępna dla ograniczonej liczby użytkowników YouTube’a. Najpewniej wkrótce dotrze do szerszego grona odbiorców.

Google Sklep Play karta

Użytkownicy, którzy korzystali do tej pory z opcji wysyłania karty podarunkowej w ramach opcji udostępnionych w aplikacji Sklep Play mogą się bardzo zdziwić, ponieważ Google zablokowało taką możliwość. Powód jest prosty – Google chciało, aby Sklep Play był bardziej bezpieczny dla użytkowników. Opcja nie była dostępna na terenie naszego kraju.