Dział: Aplikacje na Androida

Google Chrome

Google Chrome doczekał się w tym tygodniu wydania z numerkiem 58, który jest już wdrażany na smartfony i tablety z systemem Android. Google Chrome 58 na urządzenia mobilne doczekał się sporo ulepszeń, w tym obejmujących obsługę linków na stronach czy obsługę certyfikatów WoSign i StartCom, które nie są już w ogóle dopuszczane.

Mapy Google

Mapy Google 9.51 beta to najnowsza, poglądowa wersja popularnej aplikacji, którą udostępniono do testów. W tej wersji programu pojawiają się nowe udoskonalenia, które docenią kierowcy. Są to nowe informacje o miejscach parkingowych. Mapy Google 9.51 beta zawierają też w kodzie wzmianki na temat funkcji, które dopiero są planowane.

Facebook

Facebook doczekał się nowej, testowej wersji na Androida, wprowadzającej okno wideo. Pozwala ono na oglądanie filmów podczas przeglądania strony czy dodawania postów. Aktualnie nowa funkcja jest widziana jedynie przez wybranych użytkowników. Nie wiadomo czy Facebook wprowadzi ją na stałe.

Google Earth nie było aktualizowane od dawna. Teraz jednak wersja 9.0 dodaje kilka bardzo ciekawych nowości. Na liście zmian, jakie wprowadza Google Earth 9.0 znalazły się między innymi nowe wycieczki z magazynem Voyager, a także możliwość włączenia widoku w 3D, jak również opcja wysyłania pocztówek z różnych miejsc.

Sklep Play

Google wprowadza dla wszystkich użytkowników aplikacji Sklep Play odświeżoną sekcję Moje gry i aplikacje. Ta doczekała się mnóstwa udoskonaleń. Wprowadzono m.in. nową zakładkę BIBLIOTEKA, gdzie można uzyskać wygodny dostęp do wszystkich aplikacji przypisanych do konkretnego konta Google’a. Pojawiło się także wiele cennych informacji w sekcji ZAINSTALOWANE.

Sklep Play

Sklep Play 7.7.17 jest już dostępny do pobrania. Nowa wersja aplikacji wprowadza kilka ciekawych nowości, które poprawią działanie aplikacji. Google postarało się, żeby Sklep Play był o wiele bezpieczniejszy. Wprowadza między innymi ostrzeżenia o plikach instalowanych spoza oficjalnego Sklepu.

YouTube Android

Google prowadzi w aplikacji YouTube na urządzenia z systemem Android kolejne testy związane ze zmianami w interfejsie. Tym razem dotyczą one oderwanego okna odtwarzacza, czyli trybu picture-in-picture. Część użytkowników aplikacji YouTube widzi nowy wygląd odtwarzacza, gdzie pojawiają się dodatkowe kontrolki czy nowa opcja do zamykania wideo.