Dział: Aplikacje na Androida

Instagram doczekał się kolejnej aktualizacji, która wdrażana jest już dziś. Wprowadza ona dwie bardzo ważne nowości. Pierwszą jest możliwość zamazywania zdjęć w bibliotece, które mają wrażliwą dla innych użytkowników treść. Drugą jest dwustopniowa weryfikacja konta, która poprawi nasze bezpieczeństwo.

Sklep Play

Google testuje nowe zmiany w aplikacji Sklep Play. Dotyczą one wyglądu karty po wyszukiwaniu aplikacji czy gry. Teraz pojawia się tam jedna spora karta zawierająca informacje na temat wyszukiwanej aplikacji. U niektórych Sklep Play przedstawia także nowy, testowy wygląd poszczególnych działów. Nie wiadomo, czy Google wprowadzi zmiany na stałe.

facebook messenger reakcje na facebooku

Facebook Messenger doczekał się wsparcia dla reakcji, które doskonale znamy z głównej aplikacji i popularnego serwisu społecznościowego. Teraz reakcje pojawiają się także w komunikatorze Marka Zuckerberga. Facebook Messenger doczekał się także drugiej nowości i są to wzmianki konkretnych osób w konwersacjach. Na początku marca wspominaliśmy wam, że Facebook testuje w Messengerze reakcje. Wtedy dostęp do […]

Mapy Google

Mapy Google na dniach otrzymają bardzo ciekawą funkcję. Już wkrótce będziecie mogli w wygodny sposób udostępnić własne położenie wybranym znajomym. Ci po chwili otrzymają powiadomienie, które spowoduje wyświetlenie lokalizacji na mapach. Funkcja pojawi się w aplikacji Mapy Google na urządzeniach z Androidem oraz iOS.

Wiadomości i pogoda Google doczekały się nowego uaktualnienia, które wprowadza przede wszystkim większą liczbę informacji. Wystarczy, że zjedziemy na dół strony i będziemy ładować nową porcję wiadomości. Łącznie Google dodało 200 nowych nagłówków do przeczytania. Gigant rozpoczął już dystrybucję aktualizacji. Potrwa ona kilka dni.

Google skróty

Google w wersji na iOS i Androida doczekało się ciekawej nowości. Są nią skróty odsyłające użytkownika do konkretnych stron internetowych, takich jak wieści o konkretnej restauracji, wiadomości sportowych czy pogodowych, a także do informacji ogólnych. Chwilowo opcja jest dostępna jedynie w USA. Nie wiadomo, kiedy trafi do Europy.

Mapy Google

Mapy Google 9.49 beta to najnowsza, poglądowa wersja aplikacji, którą używa każdy z nas. W nowej wersji Map pojawia się kilka nowości, z czego najważniejszą zdaje się być możliwość zachowywania miejsc parkingowych z dodatkowymi informacjami. Mapy Google 9.49 beta wprowadzają także informacje o pogodzie na ekranie z transportem publicznym.