Udostępnij
Tweetnij

Windows 12 wprowadzi WWDM 3.2. Microsoft rozpoczął prace

Windows 12 to nowy system operacyjny, nad którym Microsoft prowadzi już jakieś prace. W tej wersji okienek spodziewajmy się WWDM 3.2, czyli nowego modelu sterowników graficznych. Informacje na ten zostały znalezione w poglądowych wydaniach Windows 11, a dokładniej na narzędziu diagnostycznym DirectX.

Windows 12 powinien być gotowy już za około dwa lata. Microsoft zmienił strategię wydawniczą dla okienek i nowe edycje systemu operacyjnego mają być udostępniane co około trzy lata. Teraz dowiadujemy się, że wśród nowości pojawi się nowy model sterowników graficznych i jest to WWDM 3.2.

Windows 12 WWDM 3.2 Microsoft

Informacje na temat WWDM 3.2 znaleziono w poglądowych wydaniach systemu Windows 11. W kodzie oprogramowania z numerkiem 25188 pojawiają się wzmianki na temat nowego modelu sterowników graficznych. Pewne szczegóły są też w narzędziu diagnostycznym DirectX (dxdiagn.dll).

Microsoft Windows 12 z WWDM 3.2 w 2024 roku

Wiemy, że Microsoft planuje wprowadzić na rynek system Windows 12 w 2024 roku i spodziewajmy się, że nastąpi to w jego drugiej połowie. Pewnie na jesień, a kilka miesięcy wcześniej ruszą publiczne beta testy nowych okienek, gdzie każdy zainteresowany będzie mógł je sprawdzić w akcji. Oczywiście jest na razie zbyt wcześnie, aby mówić o dokładnych szczegółach.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla poczty Gmail

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij