Udostępnij
Tweetnij

Windows 11 z pierwszą zbiorczą aktualizacją w ramach Patch Tuesday

Windows 11 również załapał się na pierwsze uaktualnienie po premierze. Microsoft w ramach październikowego Patch Tuesday udostępnił pierwszą łatkę dla nowego systemu. To zbiorcza aktualizacja oznaczona ciągiem znaków KB5006674. Podnosi ona numer wydania Windows 11 do 22000.258.

Microsoft udostępnił system operacyjny Windows 11 kilka dni temu. Nowe okienka są już udostępniane i załapały się na pierwsze uaktualnienie wydane w ramach comiesięcznego Patch Tuesday. To zbiorcza aktualizacja opisana w artykule bazy wiedzy oznaczonym ciągiem znaków KB5006674 (link). Zobaczmy, co nowego wprowadza ta latka.

Zbiorcza aktualizacja KB5006674 dla Windows 11 nie wnosi nowych funkcji. Jest to uaktualnienie, które rozwiązuje znalezione w oprogramowaniu błędy. Oficjalny wykaz zmian widoczny jest poniżej.

Rozwiązuje znane problemy ze zgodnością pomiędzy niektórymi programami sieciowymi Intel „Killer” i „SmartByte” a systemem Windows 11 (oryginalną wersją). Urządzenia z oprogramowaniem, którego dotyczy problem, mogą w określonych warunkach odrzucać pakiety protokołu UDP (User Datagram Protocol). Obniża to wydajność i powoduje inne problemy z protokołami opartymi na UDP. Na przykład niektóre witryny mogą ładować się wolniej niż inne na urządzeniach, których dotyczy problem, co może powodować wolniejsze przesyłanie strumieniowe filmów w niektórych rozdzielczościach. Rozwiązania VPN oparte na UDP również mogą działać wolniej.

Zbiorcza aktualizacja dla Windows 11 niejedyną w ramach Patch Tuesday

Microsoft udostępnił także aktualizację obsługi stosu systemu Windows 11 22000.190 z następującą informacją o wersji: Ta aktualizacja poprawia jakość obsługi stosu, który jest składnikiem, który instaluje aktualizacje systemu Windows. Aktualizacje obsługi stosu (SSU) zapewniają solidne i niezawodne wsparcie, dzięki czemu urządzenia mogą odbierać i instalować aktualizacje firmy Microsoft.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla aplikacji Spotify

źródło: opracowanie własne

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij