Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 1909 dostępny, ale kolejny taki „Service Pack” prędko się nie pojawi

Windows 10 1909 to taki Service Pack dla „dziesiątki”, czyli aktualizacja, gdzie nie wprowadzono zbyt wielu nowości. Czy Microsoft planuje wydać podobną także w przyszłym roku? Wygląda na to, że jednak nie. Windows 10 1909 był poniekąd eksperymentem. Taki Service Pack na 2020 rok nie jest w planach firmy.

Windows 10 1909 został udostępniony wcześniej w tym miesiącu i od niedawna dostępny jest także poprzez asystenta aktualizacji. To uaktualnienie, na które mówi się Service Pack. Nie bez przyczyny, bo ostatnia aktualizacja funkcyjna była trochę inna od tych, które Microsoft udostępniał wcześniej. Zabrakło w niej wielu nowości.

Windows 10 znajdziesz w naszym sklepie.

Jak dobrze wiemy, Microsoft w Windows 10 1909 skupił się przede wszystkim na udoskonaleniach istniejących funkcji. Poprawiono wydajność i niezawodność oprogramowania. Jednak nowych funkcji było jak na lekarstwo, ale taki był plan. Gigant z Redmond jednak w najbliższym czasie nie planuje podobnego „Service Packa”.

Windows 10 1909 November 2019 Update aktualizacja Service Pack co z Windows 10 20H2

Service Pack jak Windows 10 1909 prędko nie zostanie wydany

W trakcie dyskusji internetowej Microsoft wyjaśnił, że Windows 10 1909 był poniekąd eksperymentem. Choć istniały podejrzenia, że tego typu aktualizacje będą również wydawane w kolejnych latach, tak obecnie takich planów nie ma. Ten „Service Pack dla dziesiątki” był na razie pierwszym i ostatnim. Terminarz aktualizacji na przyszły rok nie zakłada wydania tego typu aktualizacji.

Microsoft wyjaśnia jednak, że program pilotażowy, który przeprowadzono z Windows 10 1909 pozwolił mu zrozumieć, czy warto aktualizować system w ten konkretny sposób. Opinie od testerów nadal są zbierane. Jednak w przypadku uaktualnienia 20H2 nie spodziewajmy się że będzie to ponownie Service Pack.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

Windows 10 znajdziesz w naszym sklepie.

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij