Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 1909 dostępny poprzez asystenta aktualizacji

Windows 10 1909 po premierze w zeszłym tygodniu doczekał się nowej metody instalacji. Asystent aktualizacji został uaktualniony o nową wersję systemu. W ten sposób Windows 10 1909 można zainstalować z użyciem tej metody. Wcześniej możliwe to było poprzez mechanizm automatycznych aktualizacji i z obrazów ISO.

Windows 10 1909 został upubliczniony tydzień temu. Wtedy listopadowa aktualizacja okienek trafiła do usługi Windows Update. Ponadto Microsoft udostępnił obrazy ISO z tym systemem. Jednak sam asystent aktualizacji nie został zaktualizowany. To nastąpiło teraz i jest już zgodny z uaktualnieniem November 2019 Update.

Windows 10 znajdziesz w naszym sklepie.

Asystent aktualizacji dostępny za darmo na stronie Microsoftu od teraz pobiera Windows 10 1909. To oznacza, że w ten sposób również można instalować najnowsze okienka, co zaraz po premierze nie było możliwe. To wygodna metoda, ale chyba najprostszym sposobem i tak pozostaje Windows Update. Tam jednak nowe uaktualnienie trzeba aktywować ręcznie.

asystent aktualizacji premiera Windows 10 1909 November 2019 Update nowe sterowniki Intel skąd pobrać jak zainstalować

Windows 10 1909 sam się nie zainstaluje

Pamiętajmy, że ostatnią ogólnodostępną edycją „dziesiątki” pozostaje wersja z numerem 1903 z maja tego roku. To oznacza, że Windows 10 1909 na razie automatycznie nie będzie instalowany. Oczywiście, za jakiś czas to się zmieni. Jednak teraz system trzeba inicjować ręcznie. Po udaniu się do Windows Update należy sprawdzić dostępność nowych uaktualnień.

Pamiętajmy, że Windows 10 1909 to bardziej aktualizacja serwisowa, a nie funkcyjna. Microsoft nie wprowadził tu zbyt wielu nowości. Skupił się jednak na optymalizacjach z zakresu wydajności i bezawaryjności oprogramowania. Poprawiono także czas pracy na baterii. Ponadto pozbyto się części funkcji, a inne zakończono rozwijać.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

Windows 10 znajdziesz w naszym sklepie.

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij