Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 1903 ma dwa nowe problemy, które blokują instalację

Windows 10 1903 ciągle jest blokowany na wybranych komputerach, gdzie występują znane problemy po instalacji majowej aktualizacji. Do listy w tym miesiącu dołączyły kolejne dwa. Blokowanie instalacji Windows 10 1903 odbywa się obecnie na Surface Bookach 2 z dGPU. Występują też pewne problemy z dostępem zdalnym.

Windows 10 1903 został udostępniony już w maju. Jednak nadal występują pewne problemy, które uniemożliwiają instalację May 2019 Update. Ostatnio wspominaliśmy wam, że w tym tygodniu rozwiązano trzy starsze. Jednak na liście pojawiły się kolejne dwa. Microsoft już przygląda się tym błędom.

Windows 10 1903 może być aktualnie blokowany na komputerach Surface Book 2 z dGPU Nvidii. Microsoft wyjaśnia, że pewne aplikacje i gry wymagające dużych zasobów układu graficznego w May 2019 Update mogą po prostu się zamknąć. Następuje to bez ostrzeżenia i programy po prostu odmawiają posłuszeństwa.

Windows 10 1903 znane problemy blokowanie instalacji blokada nie można zainstalować

Blokowanie instalacji Windows 10 1903 także ze względów na problemy z dostępem zdalnym

Drugim znanym problemem, który powoduje blokowanie instalacji Windows 10 1903, jest błąd z dostępem zdalnym. Na urządzeniach ze starszymi sterownikami graficznymi może dochodzić do wyświetlenia czarnego ekranu. Tym błędom Microsoft również się przygląda.

Windows 10 1903 ciągle ma mały udział. Pod kontrolą tej wersji okienek pracuje mniej niż 10% wszystkich komputerów z „dziesiątką”, a więc naprawdę niewiele. U wielu osób ta aktualizacja ciągle się nie pojawiła i może to wynikać właśnie z jednego ze znanych problemów, które przekładają się na blokowanie instalacji. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na rozwiązania wszystkich błędów.

Przeczytaj także: Google Maps – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: GHacks

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij