Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 1903 blokowany na wybranych PC z procesorami AMD Ryzen

Windows 10 1903 jest już dostępny, ale okazuje się, że majowa aktualizacja blokowana jest na wybranych PC z procesorami AMD Ryzen i Threadripper. Microsoft wyjaśnia, że winne są starsze sterowniki do obsługi macierzy RAID. Uaktualnienie Windows 10 1903 można jednak na tych komputerach zainstalować. Po prostu, trzeba zaktualizować sterowniki.

Windows 10 1903 został udostępniony wcześniej w tym tygodniu. Microsoft niedawno wyjaśniał, że system ciągle zawiera pewne błędy. Ponadto ujawniono listę funkcji, które zostały pogrzebane. Teraz dowiadujemy się, że majowa aktualizacja nie może być instalowana na wybranych komputerach z procesorami AMD Ryzen (w tym Threadripper). Winne są sterowniki dla macierzy RAID.

Microsoft wyjaśnia, że Windows 10 1903 nie będzie instalowany na tych PC, które mają procesory AMD Ryzen i konfigurację RAID dla dysków SATA i NVMe. Przestarzałe sterowniki sprawiają, że majowa aktualizacja jest blokowana. Można sobie jednak z tym poradzić. Wystarczy tylko uaktualnić drivery.

Problemy z Windows 10 1903 May 2019 Update majowa aktualizacja błędy instalacji brak funkcji AMD Ryzen RAID sterowniki

Tak ominiesz blokadę Windows 10 1903 na PC z procesorami AMD Ryzen

Jeśli nie możecie zainstalować Windows 10 1903 na własnych komputerach z procesorami AMD Ryzen, to musicie sprawdzić, jaką macie wersję driverów dla RAID-u. Microsoft wyjaśnia, że sterowniki z numerem 9.2.0.105 i nowsze nie są problematyczne. Jeśli jednak macie starsze, to przed instalacją majowej aktualizacji będziecie musieli je uaktualnić.

Microsoft dodaje, że istnieje możliwość rozpoczęcia instalacji Windows 10 1903 na tych PC z niezgodnymi sterownikami AMD. Jednak proces i tak się zatrzyma. Dlatego najlepiej od razu uaktualnić stare sterowniki do nowszych wersji. Następnie należy ponownie uruchomić komputer i wtedy można zacząć instalować majowe uaktualnienie.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij