Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 1903 bez pewnych funkcji. Microsoft ujawnia listę

Windows 10 1903 jest już ogólnodostępny, ale okazuje się, że nie ma pewnych funkcji. Microsoft postanowił usunąć dwie starsze opcje. Ponadto ujawnił, które nie będą już dalej rozwijane. W Windows 10 1903 usunięto zdalny sterownik XDDM oraz synchronizację wiadomości, co dziś i tak jest już bezużyteczne.

Windows 10 1903 został udostępniony wcześniej w tym tygodniu. Wiemy, że system zawiera jeszcze pewne problemy. Microsoft ponadto postanowił ujawnić te funkcje, które są wycofywane. Dwie znikają zupełnie, a pozostałe nie będą już dalej rozwijane. To oznacza, że z czasem pewnie też znikną.

Windows 10 1903 został pozbawiony całkowicie sterownika zdalnego ekranu opartego na XDDM. Od teraz okienka w przypadku pulpitu zdalnego będzie korzystać z drivera WDDM. Usunięto również synchronizację wiadomości na desktopach, które przychodzą na telefony z mobilnymi okienkami. Wynika to z faktu, że w obecnych czasach mało kto już używa takiego sprzętu. Mobilne okienka nie były w stanie rywalizować z iPhone’ami i smartfonami z Androidem. Ich udział jest dziś już bardzo niszowy.

Problemy z Windows 10 1903 May 2019 Update majowa aktualizacja błędy instalacji brak funkcji

Od Windows 10 1903 Microsoft nie będzie rozwijać następujących funkcji

Roaming ustawień paska zadań nie będzie już dalej rozwijany. Z czasem Microsoft chce to usunąć. Następnie mamy Wi-Fi WEP i TKIP. Tutaj Windows 10 1903 będzie wyświetlać ostrzeżenie w trakcie próby połączenia o niezbyt silnych zabezpieczeniach względem tych z WPA2 i WPA3. Gigant z Redmond kończy również z funkcją Windows To Go i aplikacją Print 3D. W przypadku tej ostatniej funkcjonalności rekomendowaną jest 3D Builder.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z kwietnia

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij