Udostępnij
Tweetnij

Huawei P30 Pro i Mate X znikają ze strony Android.com. Google je usunęło

Huawei P30 Pro i Mate X wyparowały ze strony Android.com, choć jeszcze wczoraj na niej widniały. Google usunęło oba smartfony po tym, jak rozwiązuje współpracę z Chińczykami. Huawei obecnie przeżywa duży kryzys, który związane jest z zakazem handlu. Smartfony chińskiej marki są już zwracane przez klientów.

Huawei P30 Pro i Mate X to ostatnie flagowce chińskiej marki. Jeszcze wczoraj można je było znaleźć na stronie Android.com. Dziś już nie, bo Google po prostu je usunęło. W ich miejsce pojawiły się inne modele. Nastąpiło to po tym, jak gigant z Mountain View ogranicza współpracę z chińską marką w wyniku zakazu handlu z Chińczykami.

Huawei P30 Pro Mate X Google Android.com

Sytuacja Huawei wydaje się być obecnie wręcz tragiczna. Chiński gigant rynku smartfonów traci klientów. Ci oddają masowo zakupione telefony lub anulują zamówienia złożone w ostatnim czasie. Takie praktyki są obecnie na porządku dziennym w Europie, ale nie tylko. Także w krajach azjatyckich.

Google nie wyjaśniło, dlaczego usunęło modele Huawei P30 Pro i Mate X ze strony Android.com

Google nie wydało żadnego oświadczenia w związku z usunięciem modeli Huawei P30 Pro i Mate X ze strony Android.com. Po prostu, zrobiono to po cichu i bez rozgłosu. Decyzję można jednak zrozumieć. Choć licencja przyznana Chińczykom będzie jeszcze aktywna przez niespełna trzy miesiące, tak w sierpniu wygaśnie. Wtedy użytkownicy smartfonów pozostaną bez dostępu do usług firmy z Mountain View.

Huawei P30 Pro jest naprawdę udanym smartfonem. Jednak w obecnych okolicznościach jego sprzedaż na pewno mocno spadła. Dla chińskiej firmy ważne jest teraz znalezienie alternatyw. Prowadzone są prace nad systemem HongMeng OS, jak i poszukiwania zamiennika Sklepu Play.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij