Udostępnij
Tweetnij

Huawei chce zastąpić Sklep Play z Aptoide, ale Project Z nie jest gotowy

Huawei rozważa, jak zastąpić Sklep Play z Androida, który wkrótce zostanie mu zabrany przez Google. Firma bierze pod uwagę współpracę z Aptoide. Ponadto wiemy, że Huawei szykuje własny system HongMeng OS. Jego inna nazwa to Project Z, ale nowe informacje sugerują, że jest on jeszcze daleko od ukończenia prac.

Huawei w wyniku polityki Donalda Trumpa wkrótce straci dostęp do systemu Android i usług Google. Firma szuka więc sposobu na to, jak zastąpić Sklep Play i rozważa współpracę z Aptoide. Ponadto tworzy swój system operacyjny. Jego nazwa kodowa to Project Z, a inna to HongMeng OS, o czym już wspominaliśmy. Podobno oprogramowanie prędko gotowe nie będzie.

Huawei pracuje nad Project Z już od 2012 roku. Firma rozpoczęła tworzenie własnego oprogramowania po tym, jak Stany Zjednoczone wszczęły śledztwo wobec ZTE. Miało to miejsce w 2012 roku. Nowe informacje sugerują, że do zakończenia prac nad HongMeng OS jest jeszcze daleko, a Chińczykom czas ucieka. Prawdopodobnie prace te zostaną mocno przyspieszone.

Huawei ban zakaz współpracy z Google Play Services aplikacje Android smartfony USA Donald Trump HongMeng OS Aptoide Project Z Sklep Play

Huawei może zastąpić Sklep Play z Aptoide i wdrożyć go do Project Z

Project Z musi mieć własny „Sklep Play”, bo użytkownicy muszą mieć prosty dostęp do aplikacji. HongMeng OS podobno pozwala uruchamiać aplikacje napisane pod kątem systemu Android i część z nich nawet działa szybciej. W Aptoide jest około 900 tysięcy programów i gier. Dlatego też pewnie Chińczycy interesują się tą platformą.

Niestety, reakcje na zerwanie współpracy przez Huawei i Google są wręcz dramatyczne. Ludzie masowo anulują zamówienia i zwracają, gdy mają taką możliwość, zakupione telefony. Sytuacja wygląda inaczej w Chinach. Tamtejsi klienci jednoczą się z rodzimą marką i ją wspierają, co odczuwa m.in. Apple.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z kwietnia

źródło: The Information, XDA-Developers

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij