Udostępnij
Tweetnij

HongMeng OS – tym systemem Huawei może zastąpić na smartfonach Androida

HongMeng OS to system operacyjny na smartfony, który Huawei przygotowuje od kilku lat. Jest bardzo możliwe, że Chińczycy wkrótce będą musieli po niego sięgnąć. Google ogranicza współpracę z Huawei z racji polityki USA. Przyszłe telefony Chińczyków zostaną odcięte od dostępu do Androida oraz usług i aplikacji Google.

Huawei spotkało się z amerykańskim banem. Prezydent USA, Donald Trump wpisał firmę na listę, która wprowadza ograniczenia w handlu. To spowodowało, że Google musiało podjąć ciężką decyzję i w przyszłości nie będzie dostarczać Androida oraz własnych usługi i aplikacji chińskiej marce. Wyjściem z sytuacji może być HongMeng OS, czyli nowy system operacyjny na smartfony.

HongMeng OS to system operacyjny, który Huawei tworzy już od kilku lat. Prace nad nim rozpoczęto już w 2012 roku i w ostatnim czasie podobno mocno je przyspieszono. Już wcześniej w tym roku Richard Yu potwierdzał, że jego firma przygotowuje się na ewentualne konsekwencje polityki rządu USA. Jednak Android tak szybko nie zostanie zastąpiony.

Huawei zakaz współpracy z Google Play Services aplikacje Android smartfony USA Donald Trump HongMeng OS

Huawei nie zastąpi systemu Android swoim HongMeng OS w krótkim czasie

Android z pewnością pozostanie na smartfonach Huawei przez jakiś czas. Co prawda, rodzi się problem z aktualizacją do tegorocznej wersji, ale z drugiej strony Chińczycy mogą przejść na AOSP i na jego bazie budować własne EMUI. Co prawda, to wprowadzi utrudnienia, ale pewnym jest, że HongMeng OS nie pojawi się na dniach.

Wprowadzenie zupełnie nowego systemu operacyjnego na smartfony to skomplikowany proces. Nie wiemy nawet, na jakim etapie prac jest Huawei w trakcie tworzenia HongMeng OS. Pozostaje wierzyć, że kolejne tygodnie przyniosą nam więcej informacji.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij