Udostępnij
Tweetnij

Smartfony Huawei i Honor będą dostawać aktualizacje. Producent zapewnia

Huawei znalazł się w bardzo złej sytuacji, która jest następstwem polityki USA. Google zrywa współpracę i właściciele smartfonów, także marki Honor, zastawiają się, co będzie dalej. Huawei wydał pierwsze oświadczenie i zapewnia, że jego smartfony i modele marki Honor nadal będą otrzymywać aktualizacje. Jednak firma i tak będzie musiała podjąć niedługo inne kroki.

Huawei w wyniku polityki USA i nakazu Donalda Trumpa trafiło na czarną listę z zakazem handlu. Takie firmy, jak Intel, Qualcomm oraz Google już przekazały, że wstrzymują współpracę. Użytkownicy smartfonów, także z logo submarki Honor, zastanawiają się, czy będą jeszcze otrzymywać jakiekolwiek aktualizacje. Producent postanowił uspokoić.

Huawei wydało oświadczenie i w nim czytamy, że firma miała wielki wkład w rozwój świata Androida. Producent zapewnia, że zamierza oferować aktualizacje bezpieczeństwa oraz wsparcie pogwarancyjne dla użytkowników jego smartfonów. Nadal mają być prowadzone prace w celu budowy najlepszego ekosystemu dla klientów.

HongMeng OS system Huawei Android smartfony ban polityka USA Google AOSP aktualizacje bezpieczeństwa

Smartfony Huawei i Honor dostaną aktualizacje bezpieczeństwa, ale co z Androidem?

I tutaj pojawia się problem. Huawei rzeczywiście będzie dostarczać na własne smartfony i te marki Honor aktualizacje bezpieczeństwa. Jednak będzie miało problem z uzyskaniem dostępu do przyszłych wersji Androida, w tym nadchodzącego Q. Wyjściem może być sięgnięcie po AOSP. W dalszej perspektywie firma może rozważać przesiadkę na własny HongMeng OS, nad którym prace trwają od kilku lat.

Wiele pytań pozostaje jeszcze bez odpowiedzi. Huawei w najbliższym czasie zapewne ujawni, czego dokładnie będą mogli spodziewać się właściciele jego smartfonów i marki Honor. Obecnie pewnie prowadzone są dyskusje w firmie, które mają na celu nakreślić jakiś plan.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe gry mobilne

źródło: The Verge

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij