Udostępnij
Tweetnij

Huawei zastrzega nazwę HongMeng OS

Huawei przygotowuje własny system operacyjny o nazwie HongMeng OS. Powstaje on pod kryptonimem Project Z. Zdaje się, że HongMeng OS rzeczywiście będzie tym systemem, którym Huawei planuje zastąpić Androida. Chińczycy zastrzegli taką nazwę na terenie Państwa Środka. Coś więc musi być na rzeczy.

Huawei nie ma ostatnio dobrych dni. W wyniku zakazu handlu zatwierdzonego przez Donalda Trumpa firma będzie musiała zrezygnować z Androida i usług Google. Obecnie więc szuka alternatywy. Wygląda na to, że rzeczywiście będzie nią HongMeng OS, który powstaje pod kryptonimem Project Z.

HongMeng OS to system operacyjny, nad którym Huawei prowadzi prace już od kilku lat. Zaczęto go tworzyć już w 2012 roku i nastąpiło to po śledztwie, które rząd USA przeprowadził w związku z ZTE. Chińczycy zastrzegli taką nazwę i wygląda na to, że rzeczywiście tak chce nazwać własne oprogramowanie.

HongMeng OS Huawei system operacyjny na smartfony

Huawei ciągle pracuje nad HongMeng OS

HongMeng OS nie jest jeszcze gotowy i Huawei cały czas nad nim pracuje. Pewne plotki sugerują, że nie zostanie on prędko ukończony, a inne, że może być gotowy nawet już jesienią. Wdrożenie nowego oprogramowania na smartfony nie będzie jednak proste i firma zapewne o tym wie.

Huawei ma jeszcze inny problem. Cały czas szuka rozwiązania związanego z zastąpieniem Sklepu Play. Pod uwagę bierze rozwiązania Aptoide, ale nie wiadomo, na co w końcu się zdecyduje. Niestety, klienci już zaczynają masowo anulować zamówienia i zwracają kupione telefony. Sytuacja wygląda inaczej w Chinach, gdzie fani marki jednoczą się z firmą w tym trudnym okresie.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z kwietnia

źródło: CNBeta

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij