Udostępnij
Tweetnij

Android Auto 4.3 ujawnia zmiany powiązane z „Boardwalk”

Android Auto 4.3 jest już dostępne i kod źródłowy aplikacji wskazuje na zmiany, które Google zamierza wprowadzić latem. Aplikacja doczeka się redesignu „Boardwalk”, który zapowiedziano tuż przed Google I/O 2019. Wiemy, że nowe Android Auto dostanie odświeżony interfejs. Pojawią się też zmiany powiązane z Asystentem.

Android Auto 4.3 to najnowsza wersja popularnej aplikacji. Jak dobrze wiemy, tuż przed Google I/O 2019 zapowiedziano duże zmiany, które obejmą interfejs i funkcjonalność oprogramowania. Znane one są pod nazwą „Boardwalk”. Kod źródłowy najnowszej odsłony zwiastuje nam, że gigant z Mountain View już przymierza się do wdrożenia modyfikacji.

Kod źródłowy Android Auto 4.3 został prześwietlony przed redakcję 9to5Google. Tam pojawia się naprawdę dużo wzmianek, gdzie występuje fraza Boardwalk. Powiązane są one z systemem powiadomień. Pojawia się także sekcja ulubionych w dialerze, co prezentowano w trakcie sesji na I/O 2019. Jest też funkcja odpowiedzialna za wyciszanie konwersacji.

Android Auto zmieni także zachowanie dla funkcji Asystent Google. Kod źródłowy aplikacji z numerem 4.3 zawiera zapisek powiązany z blokowaniem kontrolek, gdy asystent zostanie uruchomiony na telefonie. Taki monit powinien być wyświetlany na ekranie systemu w aucie.

nowy Android Auto 4.3 Boardwalk zmiany aplikacje nowy design

„Boardwalk” w Android Auto 4.3 zwiastuje, że Google już wkrótce wprowadzi zmiany

Google przed I/O 2019 zapowiedziało, że nowy Android Auto zostanie udostępniony dla wszystkich już latem tego roku. Oczywiście, dokładnej daty wtedy nie sprecyzowano. Jednak pojawienie się coraz większej ilości kodu z frazą Boardwalk pozwala nam przypuszczać, że zmiany zostaną wprowadzone już w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij