Udostępnij
Tweetnij

Ban dla Huawei może odbić się niższą sprzedażą iPhone’ów w Chinach. Apple musi liczyć się ze spadkami

Huawei zostało objęte zakazem handlu przez rząd USA. Ban, który nałożył Donald Trump, może odbić się na Apple i sprzedaży iPhone’ów w Chinach. W Państwie Środka już teraz widać nastroje przeciwne decyzji wydanej na Huawei. Jest duże prawdopodobieństwo, że sprzedaż iPhone’ów na terenie Chin będzie spadać.

Apple zanotowało w zeszłym kwartale gorszą sprzedaż iPhone’ów i wiemy, że było to spowodowane m.in. spadkami udziałów w Chinach. Ban nałożony na Huawei przez rząd USA może sytuację pogorszyć. Media z Państwa Środka już zaczynają obserwować nastroje powiązane z tą sytuacją. Z pewnością nie są one zachęcające dla firmy z Cupertino.

Część osób uważa, że w obecnej sytuacji użytkowanie iPhone’ów w Chinach jest krępujące. Wielu klientów nie przyjęło pomyślnie decyzji związanej z banem nałożonym na Huawei. Osoby te jednoczą się z firmą i twierdzą, że użytkowanie telefonu Apple przy przełożonych, którzy mają modele od chińskiej marki, jest po prostu niezręczne.

Tim Cook Apple Chiny sprzedaż iPhone'ów ban Huawei
fot.: Reuters

Apple musi liczyć się z dalszym spadkiem sprzedaży iPhone’ów w Chinach, ale nie tylko przez sytuację z Huawei

Sprzedaż iPhone’ów spada nie tylko w Chinach. Zaobserwowano ją w wielu innych krajach. Niestety, sytuacja ta miała miejsce jeszcze przed całą sprawą z Huawei. Tim Cook nawet przyznał, że ceny telefonów z iOS muszą zostać lepiej dostosowane pod kątem konkretnych rynków.

Huawei w Chinach jest numerem jeden, a to największy na świecie rynek smartfonów. Tylko w zeszłym roku firma sprzedała tam ponad 100 mln sztuk telefonów. Dla Apple Państwo Środka również jest priorytetowym rynkiem. Tam jednak sprzedaż iPhone’ów w najbliższym czasie zapewne będzie tylko spadać, co sugerują analitycy.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

Źródło: South China Morning Post

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij