Udostępnij
Tweetnij

Huawei odzyskuje licencję na Androida po banie. Jednak tylko tymczasowo

Huawei nie ma dobrych dni. Ban od Stanów Zjednoczonych związany z handlem ogranicza możliwości Chińczyków do korzystania z systemu Android. USA zdecydowało jednak, że licencja przyznana Huawei pozostanie w czynie jeszcze przez 90 dni. Po to, aby firma mogła dostarczać aktualizacje Androida. Wygaśnie ona 19 sierpnia.

Huawei spotkało się z wielkimi problemami. Google w wyniku bana musiało ograniczyć współpracę z firmą. Co prawda, Chińczycy przekazali, że zamierzają nadal dostarczać aktualizacje systemu Android i zapewnią wsparcie, także pogwarancyjne, dla własnych urządzeń. Jednak wiele pytań jest na razie bez odpowiedzi. Na pocieszenie pozostaje fakt, że licencja została tymczasowo wydłużona.

Licencja na Androida, którą ma Huawei, będzie aktywna przez 90 dni. Rząd Stanów Zjednoczonych postanowił ją wydłużyć, aby chiński producent mógł wywiązywać się z obietnic złożonych klientom. To dotyczy dostarczania aktualizacji oprogramowania oraz zapewnienia wsparcia dla użytkowników smartfonów.

Huawei ban zakaz współpracy z Google Play Services aplikacje Android smartfony USA Donald Trump HongMeng OS

Licencja przyznana Huawei pozostanie aktywna do 19 sierpnia. Tego dnia ma wygasnąć. Trudno powiedzieć, jak to wpłynie na dalszy los użytkowników smartfonów chińskiego producenta. Jedno jest pewne i EMUI 10, które było już zapewne w przygotowaniu, może zostać udostępnione później niż planowano. Wynika to z faktu, że producent pewnie będzie musiał zmodyfikować oprogramowanie i wiele w nim zmienić.

Ban dla Huawei na Androida to niedobre wieści

Huawei miało wielki wkład w rozwój systemu Android i jego rozprzestrzenianie. Ban nałożony przez Stany Zjednoczone dla firmy jest ogromnym ciosem. Wiemy, że pracuje ona nad własnym systemem operacyjnym o nazwie kodowej HongMeng OS. Jednak nie wiadomo, na jakim etapie prace te się znajdują.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: Reuters

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij