Udostępnij
Tweetnij

EMUI 10 bez Androida 10. Co w tej sytuacji zrobi Huawei?

EMUI 10 to tegoroczna wersja nakładki dla smartfonów Huawei i Honor, której premiera powinna odbyć się w tym roku. Zasadniczo powinna bazować na systemie Android 10. Jak jednak dobrze wiemy, plany mogą stać pod wielkim znakiem zapytania z powodu Google, które ogranicza współpracę. Co więc zrobi Huawei?

EMUI 10 bazujące na systemie Android 10 może nie powstać. A już z pewnością nie w takiej samej postaci, jaką do niedawna zakładało Huawei. Google w wyniku bana USA ograniczyło współpracę. Co prawda, aktualizacje bezpieczeństwa będą ciągle dostarczane. Także na smartfony marki Honor. Jednak nowa wersja nakładki jest obecnie pod dużym znakiem zapytania.

EMUI 10 może powstać, ale nie zostanie oparte na systemie Android 10 od Google

EMUI 10 zapewne powstanie i jest to najbardziej optymistyczny obecnie scenariusz. Jednak nie będzie na pewno bazować na systemie Android 10 z aplikacjami i usługami Google. Huawei ma jednak wyjście z sytuacji i może sięgnąć po AOSP. To trochę skomplikuje prace, ale będzie to jakieś rozwiązanie do momentu, aż uda się ukończyć prace nad własnym systemem. To wszystko jednak sprawi, że prace nad EMUI 10 zapewne przeciągną się w czasie i nową wersję nakładki być może zobaczymy później, a nie we wrześniu. Trzeba przeprojektować wszystko, co bazuje na usługach Google i jest jakoś z nimi powiązane. Trzeba też stworzyć własny sklep z aplikacjami. Pracy będzie mnóstwo. Nie wiadomo też, jak to wpłynie na plany związane z wprowadzeniem do oferty Mate’ów 30.

Huawei P20 Lite Y9 kiedy aktualizacja Android Pie z EMUI 9.0 beta EMUI 10 Android 10

Huawei było gotowe na decyzje USA i od lat pracuje nad własnym systemem

Huawei już wcześniej w tym roku przekazał, że przygotowuje się na ewentualność, o której dziś usłyszeliśmy. Od kilku lat firma pracuje nad własnym systemem operacyjnym o nazwie HongMeng OS. Nie wiadomo jednak, na jakim etapie znajdują się te prace i kiedy oprogramowanie będzie gotowe. Możliwe, że nieprędko, ale pewnie z czasem to pod jego kontrolą będą działać smartfony Huawei i Honor.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: opracowanie własne

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij