Udostępnij
Tweetnij

Windows 10 May 2019 Update nadal z bloatware

Windows 10 May 2019 Update, czyli wersja 1903, jednak nie zostanie pozbawiona bloatware. Jeden z serwisów przeprowadził test i okazuje się, że gry jak Candy Crush Saga nadal będą w majowej aktualizacji preinstalowane. Na pocieszenie pozostaje fakt, że Microsoft pozwoli w Windows 10 na szybkie pozbycie się tych gier.

Windows 10 May 2019 Update jest tuż za rogiem. Niedawno wspominaliśmy wam, że system może zostać pozbawiony bloatware, co wykazał pewien test. Niestety, w rzeczywistości będzie inaczej, co dogłębnie postanowił sprawdzić serwis źródłowy. Wypróbowano różne instalacje wersji z numerkiem 1903 i okazuje się, że gry, jak chociażby Candy Crush Saga, nie wyparowały.

Windows 10 Pro w wersji May 2019 Update zawiera dwa foldery w menu Start. To produktywność i sekcja odkrywaj. Część z elementów tam znajdujących się nie jest preinstalowana. Jednak kliknięcie na kafelek powoduje automatyczne ściągnięcie z Microsoft Store. Folder z grami nadal zawiera m.in. Candy Crush Saga i inne tytuły. Gry nie występują jedynie na komputerach, które podłączone są do domeny.

Windows 10 May 2019 Update aktualizacja 1903 kiedy premiera bloatware Microsoft Candy Crush Saga niechciane aplikacje

Windows 10 May 2019 nadal z bloatware, ale można sobie z tym poradzić

Jak więc nietrudno zauważyć, wraz z Windows 10 May 2019 Update Microsoft nadal zamierza serwować nam bloatware. Na pocieszenie pozostaje fakt, że z tego typu elementami można sobie w prosty sposób poradzić i je po prostu usunąć. To jest możliwe, ale wymaga nakładu ręcznej pracy. Wiemy również, że majowa aktualizacja ma pozwolić na możliwość odinstalowania większej liczby wbudowanych aplikacji. To również zmiana na plus.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło: GHacks

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij