Udostępnij
Tweetnij

Starship SN20 przeszedł test statyczny. SpaceX odpaliło wszystkie silniki

Starship SN20 szykowany jest przez SpaceX od kilku miesięcy. To pierwszy statek kosmiczny, który odbędzie lot orbitalny. Najpierw jednak musiał odbyć się test statyczny. Ten Starship SN20 przeszedł w piątek, gdy SpaceX uruchomiło wszystkie jego silniki. Próba zakończyła się sukcesem.

Starship SN20 to pierwszy statek kosmiczny SpaceX, który odbędzie lot orbitalny. Stanie się to możliwe po połączeniu z pierwszym stopniem o nazwie Super Heavy. Firma w końcu przeprowadziła test statyczny maszyny, gdzie uruchomiono wszystkie silniki. Potwierdził to w tweecie Elon Musk. Była to krótka próba.

SpaceX uruchomiło wszystkie silniki statku Starship SN20 w piątek. Ma on trzy duże Raptory oraz trzy próżniowe. Zapalano wszystkie sześć i wygląda na to, że test statyczny przebiegł bez problemów. W przeszłości w przypadku starszych prototypów bywało z tym rożnie. Była to bardzo ważna próba przed lotem orbitalnym. Poniżej nagranie.

SpaceX przeprowadziło test statyczny statku Starship SN20 i ten go przeszedł

Starship SN20 ukończył więc ważną próbę, którą był rzeczony test statyczny i pozostał w jednym kawałku. Elon Musk niedawno wyjaśniał, że pierwszy lot orbitalny statku SpaceX jest nieodległy. Tutaj jednak sporo zależy od organów, które muszą zezwolić na przeprowadzenie takiej próby. Tym bardziej, że obie części rakiety spadną potem do oceanu.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla poczty Gmail

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij